Respawn.pl

tudsoN definitywnie rozstał się z MAD Lions

Autor: Marcin Kapusta

Dziś doszło do rozstania, którego większość z nas się spodziewała. Mianowicie Filip “tudsoN” Tudev oficjalnie opuścił szeregi MAD Lions i rozpoczął poszukiwania nowej drużyny!

21-letni snajper przywdział trykot hiszpańskiej organizacji pod koniec marca bieżącego roku, czyli w momencie sformowania nowego składu CS:GO. Polak od samego początku był szóstym graczem, dlatego też nie zawsze pojawiał się na serwerze ze swoimi kolegami. Niemniej przyczynił się do triumfu w Esport Tour Pro Summer 2021 oraz GameGune 23. W sierpniu szeregi Lwów zasilił Johannes “b0RUP” Borup, który objął rolę prowadzącego i załatał luke po Teodorze “SPELLANIE” Nikolovie. Od momentu dołączenia Duńczyka, tudsoN zagrał z nim zaledwie pięć oficjalnych spotkań. Ostatnie rozegrał 9 września w ramach Fantasyexpo EU Champions Fall 2021.

Dlaczego odszedłem z MAD Lions? Od początku wiedziałem, że ten projekt będzie składał się z sześciu graczy. 2 snajperów w zasadzie walczących o miejsce w składzie na dłuższą metę. Podjąłem wyzwanie i byłem naprawdę zdeterminowany, aby udowodnić swoją wartość i znaleźć się w wyjściowej piątce. Wiem, że zrobiłem wszystko co w mojej mocy. Ale czasami życie jest brutalne i pełne zasadzek. Ostatecznie to Woro2k został wybrany do głównego rosteru, a ja dodałem opcję bycia szóstym zawodnikiem. Przez ten czas miałem szansę spojrzeć na grę z innej perspektywy, co, jak wierzę, uczyniło mnie lepszym człowiekiem i graczem. Uczucie, kiedy patrzałem jak inni odnoszą sukcesy, uświadomiło mi, że muszę wziąć się w garść i zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa kroki do przodu. Wierzę w siebie i znów mam wielką ochotę zacząć wygrywać.” – stwierdził tudsoN w obszernym wpisie na TwitLongerze. “Wielkie podziękowania dla moich kolegów z drużyny, wszyscy razem poczyniliśmy imponujące postępy, a wspomnienia, które stworzyliśmy, zostaną ze mną na długo. Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy uważam, że udział w tym projekcie dał mi wielką lekcję życia.” – kontynuował.

Strzelec znad Wisły przyznał, że jest gotowy na nowe wyzwania jako snajper. W najbliższym czasie skupi się głównie na rywalizacji w lidze FACEIT Pro League, ale również będzie rozglądał się za nową organizacją do reprezentowania. “Na razie będę grał więcej FPL-a, aby utrzymać formę. Jeśli ktoś jest zainteresowany moimi usługami, może się ze mną skontaktować drogą mailową: tudsonn@gmail.com“.

Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego rywalizują obecnie w Intel Extreme Masters Fall 2021 Europe, w którym posiadają bilans 1-3. Najpierw przegrali z Teamem Vitality, później z Dignitas i ENCE eSports, a wczoraj odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując niemieckie Sprout 16-12. Z kolei już dziś postarają się o drugie, wszak o 21:45 podejmą Mateusza “mantuu” Wilczewskiego i jego OG Esports.

Aktualny skład MAD Lions wygląda następująco:
  • Dania Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • Ukraina Volodymyr “⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • Litwa Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • Hiszpania Pere “⁠sausol⁠” Solsona Saumell
  • Dania Johannes “b0RUP” Borup
  • Polska Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński (trener)
  • Hiszpania Jonathan “⁠MusambaN1⁠” Torrent (asystent trenera)