Respawn.pl

Strona główna » tudsoN mistrzem Wielkiej Brytanii razem z Teamem Endpoint!

tudsoN mistrzem Wielkiej Brytanii razem z Teamem Endpoint!

Autor: Aleksander Kurcoń

Filip “tudsoN” Tudev razem z Teamem Endpoint wygrał ESL Premiership Winter 2019. Ekipa Polaka została tym samym mistrzem Wielkiej Brytanii, zgarniając przy tym ponad 7 tysięcy dolarów.

W niedzielę odbyły się play-offy ESL Premiership czyli Mistrzostw Wielkiej Brytanii od ESLa. Na scenie pojawiły się cztery zespoły: Fierce Esports, Vexed Gaming, Wind and Rain oraz Team Endpoint. W tej ostatniej drużynie pojawił się tudsoN, który grał razem z trzema Brytyjczykami – MiGHTYMAXem, Puls3m, Russem i Szwedem Sayfem. Pierwszy mecz Polaka to pojedynek w półfinale z Vexed. Była to ciężka, trzymapowa przeprawa, jednak Team Endpoint ostatecznie wygrało 2:1, tym samym awansując do finału. Na szczególną uwagę zasłużył tu Russel “Russ” Mendes, który z bilansem +26 oraz ratingiem 1.43 ewidentnie zaprowadził drużynę do zwycięstwa.

W finale Endpoint zmierzyło się z Fierce Esports. Pojedynek rozpoczął się na Trainie. Mimo, że był to wybór Fierce, to Endpoint rozgrywało świetny mecz i ostatecznie pokonało rywali 16:8, a najlepiej fragującym na serwerze był tudsoN. Drugą mapą finału był Mirage. Tutaj Fierce początkowo całkiem nieźle się prezentowało i przez niemal całą pierwszą połowę prowadziło. Po zmianie stron zawodnicy Endpoint jednak rozgrywali genialne ataki jako terroryści i tym samym pokonali rywali 16:9. Tym razem świetny występ zaliczył Sayf, który z k/d +17 nie miał sobie równych na mapie.

Team Endpoint tym samym zgarnął tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii. Organizacja obroniła tytuł wywalczony również w letniej edycji, wtedy jednak w składzie nie znajdował tudsoN.