Respawn.pl

Turcy wyrzucają Cloud9 z ESL Pro League!

Autor: Filip Woszczek

Wieczorne spotkanie w ESL Pro League wyłoniło dziś drużynę, która zagra w playoff’ach. Virtus.pro po raz drugi udowodniło, że jest drużyną lepszą od Liquid, natomiast Eternal Fire poradziło sobie z Cloud9 w rewanżowym meczu drabinki ostatniej szansy.

Virtus.pro vs. Liquid

Pomimo wybrania Inferno przez Virtus.pro, zawodnicy Liquid czuli się świetnie w ofensywie, czego dowodem było aż 9 zdobytych punktów. Kilka pierwszych rund sprawiło, że spotkanie stało się wyrównane (12:12), ale w dalszym ciągu to reprezentanci amerykańskiej organizacji poszli po zwycięstwo.

Ancient również rozgrywał się dobrze dla Liquid, ponownie będącego na prowadzeniu wraz z końcem pierwszej połowy (8:7). W ostatnim czasie zawodnicy tej organizacji mieli problemy z dokończeniem meczu, czego dowodem była rozgrywka w drugiej połowie tej mapy. Z korzystnego 14:10 nagle zrobiło się 14:16, co oznaczało decydującą mapę w tym pojedynku.

Ekipa Virtus.pro skorzystała na podłamaniu mentalnym ekipy przeciwnej, co zaowocowało aż 9 rundami zdobytymi w ataku. W drugiej połówce Liquid nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na defensywę VP, pozwalając im na skompletowanie 7 brakujących punktów.

Virtus.proVirtus.pro21reaLiquid
Inferno 12:16, Ancient 16:14, Vertigo 16:6

Eternal Fire vs. Cloud9

Wydawało się, że Turecka formacja znalazła sposób na ogranie Cloud9 w ich drugim starciu w ramach EPL’a. Na wybranym przez siebie Vertigo ugrali aż 10 rund po stronie atakującej i nic nie wskazywało na to, by ich los na tej mapie był inny niż zwycięstwo. Po zmianie stron zdominowali przeciwnika, oddając na ich rzecz tylko jeden punkt.

Overpass rozpoczął się dobrze dla drużyny z regionu CIS, która zdobywała wiele rund z rzędu jako ekipa terrorystów (6:1). Mimo wszystko Eternal Fire było w stanie odwrócić los połówki tuż przed jej końcem, ponieważ przy ich nazwie widniało 9 zdobytych rund. Druga połowa była zdecydowanie najbardziej wyrównaną ze wszystkich. Obie drużyny spotkały się na wyrównaniu przy stanie 14:14, zaś w rezultacie to Turcy byli tymi, którzy zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

Eternal Fireef20c9Cloud9
Vertigo 16:6, Overpass 16:14