Respawn.pl

Strona główna » Turniej Barcelona CS:GO Invitational

Turniej Barcelona CS:GO Invitational

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL ogłosiło, że będzie organizatorem turnieju CS:GO w Barcelonie z łączną pulą nagród wynoszącą 75,000 $.

ESL po raz kolejny postanowił podjąć współpracę z Mobile World Congress i tym samym przywrócić popularność e-sportu w Barcelonie. Barcelona CS:GO Invitational, to turniej, który odbędzie się jako część hiszpańskiego wydarzenia. Oprócz rywalizacji na płaszczyźnie Counter-Strike na ESL Expo Barcelona zorganizowany zostanie również ESL Masters – National Championship w League of Legends.

Wydarzenie odbędzie się od 19-21 lutego w kompleksie Fira Barcelona Montjuic (Hala 2), który jest w stanie pomieścić nawet do 2,500 fanów. Dla wszystkich zwiedzających ESL przewiduje miejsce na liczne sklepy, a także poboczne atrakcje.

Event przeznaczony jest dla ośmiu drużyn – czterech międzynarodowych, dwóch europejskich oraz hiszpańskich. Będą rywalizować o główną pulę nagród wynoszącą 75,000 $. fnatic oraz EnVyUs to pierwsze zespoły, które zadeklarowały swoją obecność. Kolejne drużyny zostaną ujawnione już wkrótce. We wschodniej Hiszpanii, bez wątpienia będzie o co walczyć.

Dyrektor hiszpańskiego ESL, Sebastian Radu wypowiada się na temat tego wydarzenia w następujący sposób:

[pull_quote_center]Połączenie e-sportowych turniejów z wydarzeniami, takimi jak prestiżowe Mobile World Congress to bardzo ekscytujący, nowy krok na naszej drodze do dalszego popularyzowania sportu elektronicznego. Dotarcie do nowych odbiorców, angażując ich w nowy sposób, pójście drogą nieodkrytą dotąd przez przemysł – to partnerstwo pomiędzy GSMA i ESL. ESL Expo Barcelona prezentowanego przez Mobile World Congress to już trzecia odsłona wspólnej imprezy. Odbędzie się na znanym i pełnym e-sportowego potencjały terytorium, jakim jest Hiszpania. Jesteśmy przekonani, że przyszłość jest pewna, jasna i pełna możliwości dla GSMA oraz ESL.[/pull_quote_center]