Respawn.pl

Turniej BLAST Spring Groups dobiegł końca. Drużyna NEO zagra na Spring Final

Autor: Filip Woszczek
faze

W niedzielę rozegrały się ostatnie mecze w ramach BLAST Premier Spring Groups 2024. Spośród sześciu drużyn, które wywalczyły sobie miejsce na finałach lanowych, znaleźli się także podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego.

W trakcie trwania turnieju każda z drużyn wzięła udział co najmniej 3 meczach, których wyniki decydowały o tym, kto wygra miejsce na turnieju BLAST Spring Final w Londynie z pulą 425 tysięcy dolarów.

Wśród uczestników byli także Polacy. Janusz “Snax” Pogorzelski wraz z GamerLegion mierzył się z takimi drużynami jak Liquid oraz dwa razy przeciwko FaZe. Początkowo udało im się zaskoczyć drużynę Finna “karrigan” Andersena, pokonując ich wynikiem 2-0, jednak później przyszło im się zmierzyć z nimi po raz drugi w meczu decydującym, a wtedy to FaZe okazało się lepsze po 3 mapach.

Nieco gorzej poradził sobie zespół Mateusza “mantuu” Wilczewskiego, który zdołał pokonać ekipę Heroic, aczkolwiek końcowo musiał uznać wyższość Astralis, które zapewniło sobie miejsce na Spring Final. Warto wspomnieć o Natus Vincere, które zakończyło Spring Groups bez porażki, najpierw sprawnie pokonując Complexity, by później dwukrotnie rozprawić się z G2.

Nadchodzący turniej lanowy BLAST Spring Final odbędzie się w dniach 12-16 czerwca tego roku w Londynie, gdzie 8 drużyn powalczy o część puli nagród wynoszącej 425 tysięcy dolarów.

Klasyfikacja końcowa:

1-4. Virtus.pro – 22,500$, Spring Final
1-4. FaZe – 22,500$, Spring Final
1-4. Natus Vincere – 22,500$, Spring Final
1-4. Vitality – 22,500$, Spring Final
5-6. G2 – 12,500$, Spring Final
5-6. Astralis – 12,500$, Spring Final