Respawn.pl

Tuscan już niedługo z publiczną betą w CS:GO!

Autor: Michał Maćkowski
Tuscan, CS:GO

Długo wyczekiwana mapa już niedługo powinna trafić do CS:GO. Według najnowszych informacji, Tuscan, czyli mapa znana wielu z CS’a 1.6 i poprzednich wersji, już niedługo powinna trafić do gry od Valve.

Od 2020 roku mówi się, że do CS:GO ma trafić dobrze nam znana mapa z poprzednich wersji CS’a – Tuscan. Pierwsze informacje o mapie pojawiły się we wrześniu 2020 roku i od tamtej pory twórcy często informują społeczność o dokonywanych zmianach i wprowadzonych poprawkach. Teraz ponownie dowiedzieliśmy się nowych informacji o długo wyczekiwanym Tuscan’ie.

Tuscan już niedługo w CS:GO

Długo musieliśmy czekać, bo niecałe dwa lata na ważną wiadomość na temat Tuscan. Jeden z twórców – catfood poinformował, że mapa już w przyszłym tygodniu trafi do otwartej bety, przez co wszyscy będą mieli okazję zagrać na odświeżonej mapie, znanej nam głównie z CS’a 1.6. To jednak niektórzy mieli już okazję przetestować planszę i przekazali twórcom cenne opinie, które pozwoliły wprowadzić kolejne poprawki.

Przeczytaj więcej – Tuscan cały czas jest opracowywany! Twórcy po długim czasie podzielili się postępami

Na ten moment nie znamy dokładnej daty, lecz już według informacji, w przyszłym tygodniu będziemy mogli testować Tuscan’a. Mapa na pewno długo wyczekiwana przez wielu sympatyków, którzy z pewnością kojarzą planszę z poprzednich edycji, a szczególnie z CS’a 1.6, gdzie mapa jedną z najpopularniejszych.

Nie wykluczone, że być może mapa po otwartej becie trafi na stałe do gry i w przyszłości zastąpi inną planszę w puli map trybu turniejowego. Duża część społeczności chciałaby zmian, a nie brakuje również głosów, że pierwszą mapą do usunięcia z puli map turniejowej to Mirage, który najdłużej ze wszystkich plansz gości na tej liście.