Respawn.pl

Twistzz żegna się z FaZe – co dalej z Kanadyjczykiem?

Autor: Maks Bartosik

Potwierdziły się trwające od kilku tygodni spekulacje o odejściu Twistzza z FaZe. Kanadyjczyk potwierdził dzisiaj swoje rozstanie z europejską formacją!

Plotki o odejściu Twistzza z FaZe pojawiły się w październiku, gdy według niektórych doniesień miał dołączyć do nowego składu Team Liquid. Temat jednak trochę przycichł i został zagłuszony m.in. przez zamieszanie z Niko czy ENCE, ale jak się okazuje, nie oznaczało to pozostania Twistzza w FaZe.

Dzisiaj w godzinach wieczornych Kanadyjczyk wrzucił na Twittera swoje pożegnanie z amerykańską organizacją. Podziękował za trzy lata spędzone w FaZe, podczas których triumfował podczas PGL Major Antwerp 2022, ESL Pro League S15, IEM Katowice 2022, IEM Cologne 2022 czy ESL Pro League S17.

Skład FaZe po odejściu Twistzza prezentuje się następująco:

Denmark Finn “⁠karrigan⁠ Andersen
Norway Håvard “⁠rain⁠ Nygaard
Estonia Robin “⁠ropz⁠ Kool
Latvia Helvijs “⁠broky⁠ Saukants

Poland Filip “⁠NEO⁠ Kubski (trener)

Co z przyszłością Twistzza?

Co dalej z Kanadyjczykiem? Najprawdopodobniej zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Twistzz dołączy do Team Liquid, które czeka gruntowna przebudowa składu. Z amerykańską organizacją pożegnali się już Patsi, Rainwaker i Osee, a przymierzani do niej są nie tylko Twistzz, ale też CadiaN i Skullz.