Respawn.pl

Strona główna » Twitch wprowadza małą, ale potrzebną funkcję kolaboracji z innymi streamerami

Twitch wprowadza małą, ale potrzebną funkcję kolaboracji z innymi streamerami

Autor: Filip Woszczek

Jeszcze w grudniu streamerzy platformy Twitch będą mogli korzystać z nowej funkcji, dzięki której odkrywanie innych twórców stanie się prostsze. Dokładniej chodzi o możliwość oznaczenia znajomego twórcy w tytule transmisji, podobnie jak np. w serwisie Twitter.

Fioletowa platforma ogłosiła funkcję, która umożliwi streamerom polecanie innych twórców w bardzo sprawny sposób. Będą oni mogli oznaczać konkretną osobę w tytułach swoich transmisji, by jak najprościej łączyć swoją społeczność ze znajomym twórcą. Od jakiegoś czasu Twitch stara się wprowadzać zmiany mające na celu ułatwienie streamerom współpracy między sobą. Oznaczenie streamera w tytule transmisji będzie interaktywne, czyli gdy najedziemy kursorem na nazwę streamera, wyświetlą się jego podstawowe informacje w okienku, oraz przycisk z możliwością przekierowania na kanał twórcy.

Często zdarza się, że oglądasz transmisję i są cztery osoby, a ty myślisz:„ wszyscy są przezabawni, chcę ich obserwować”- mówi menedżer ds. Marketingu społeczności, RayApollo. Musisz jednak szybko znaleźć ich na czacie lub streamer musi ustawić komendę, by wyświetlić informacje o gościach.

 

„Teraz możesz umieścić wszystkie potrzebne informacje w tytule. Wydaje się, że to taka prosta rzecz, ale zapewnienie twórcom tego prostego narzędzia do oznaczania innych twórców, z którymi współpracują, bez zakłócania immersji ⁠ — to niesamowite”.