Respawn.pl

Twitter zszokowany po porażce Ninjas in Pyjamas

Autor: Sergiusz Lelakowski

Porażka i odpadniecie Ninjas in Pyjamas z kwalifikacji do ELEAGUE Major wywołał absolutny szok w świecie Counter Strike’a. Wiele znanych osobistości, w dość osobliwy czasem sposób, wyraziły swe zszokowanie na Twitterze.

 

ELEAGUE Major będzie pierwszym w historii turniejem tej rangi, w którym nie wystąpią zawodnicy NiP-u. Szwedzi pogrzebali swe szanse na awans w spotkaniu z Vega Squadron, gdzie zostali zdewastowani wynikiem 16:2. Z bilansem 1:3 NIP zakończył zmagania w eliminacjach, wprawiając w szok cały “kanterowy” świat.

Reakcje na porażkę NiP-u:

Wiele znanych osób ze środowiska wyraziło swą opinię najkrócej, jak potrafiło.

Krótko, acz bardzo wymownie na całą sytuację zareagował były członek Ninjas in Pyjamas – Mikail “Maikelele” Bill, który w tym roku przez kilka miesięcy reprezentował organizację, zastępując kontuzjowanego Jacoba “pytha” Mourujärviego

Do oszołomienia porażka NiP-u doprowadziła Seana “sgaresa” Garesa – obecnie reprezentującego TSM. Zawodnik nie mógł uwierzyć w to, co się wydarzyło.

Zawodnik G2 Esports – Richard “shox” Papillon stwierdził z kolei, że Szwedzi nie zasłużyli sobie na taki obrót sytuacji.

Ironicznie do całej sprawy podszedł Finn “karrigan” Andersen, który zapewniał ludzi, że brak Ninjas in Pyjamas na majorze jest tylko koszmarem, a nie rzeczywistoscią.

Zaskoczenia nie krył również jeden z najpopularniejszych komentatorów CS’a – Matthew “Sadokist” Trivett. Współprowadzący “Drop the bomb” słusznie stwierdził, że o kolejnego majora NiP będzie musiał rozpocząć walkę od regionalnych eliminacji.

Bardzo ciekawą i dość przykrą zależność udziału NiP-u na majorach przedstawiła legenda CS 1.6 – Tomi “lurppis” Kovanen.

Smutną wizję przyszłości dla szwedzkiego zespołu widzi z kolei Paweł “innocent” Mocek. Były gracz Kinguin stwierdził, iż po takiej wpadce w Ninjas in Pyjamas dojdzie do roszad kadrowych.

Do sytuacji odniósł się także gracz NiP-u – Christopher “Get_RiGhT” Alesund. Szwed przyznał, że brak awansu na majora jest dla niego koszmarem, dlatego odpuścił sobie aktywność w mediach społecznościowych do końca dnia.