Respawn.pl

Twórcy Destiny w rękach Sony! Japoński gigant kupił Bungie

Autor: Marcin Kapusta

Japoński gigant elektroniczny Sony przejął firmę Bungie, która stworzyła słynną serię Destiny. Kwota transakcji wyniosła około 3,6 miliarda dolarów!

Dwa tygodnie temu Microsoft wykupiło Activision Blizzard za blisko 70 miliardów dolarów. Dziś z kolei Sony Interactive Entertainment nabyło Bungie – twórców serii Destiny i pierwszych części Halo. Niemniej Bungie pozostanie studiem multiplatformowym i niezależną filią SIE. “Studio pozostanie niezależne i wieloplatformowe, będzie cieszyć się swobodą twórczą. Ich doświadczenie w rozwijaniu odnoszących ogromne sukcesy franczyz w gatunku strzelanek sci-fi będzie wysoce komplementarne z portfolio własności intelektualnej SIE.” – wyjaśnił prezes SIE, Jim Ryan w oficjalnym komunikacie.

Jestem absolutnie zachwycony, że do rodziny PlayStation dołączył nowy członek. Firmę Bungie obserwuję od wielu lat. Podziwiam i cieszę się grami ,które tworzą – mam wielki szacunek dla ich niesamowitych umiejętności budowania światów, które gracze chcą odkrywać wciąż na nowo. Pracownicy Bungie tworzą gry w doskonałej technologii i są również oddani społeczności, która gra w ich gry. Spędziłem dużo czasu z zespołem Bungie i jasne jest, że ich doświadczenie i umiejętności są bardzo komplementarne z naszymi. Będziemy gotowi wspierać Bungie w miarę ich dalszego rozwoju i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość temu niesamowitemu przedsięwzięciu.” – oświadczył Head of PlayStation Studios, Hermen Hulst.

Wierzymy, że gry mają nieograniczony potencjał. Aby zrobić cokolwiek wartościowego w rozrywce, musimy postawić na naszą wizję, na nasze studio i na naszych niesamowitych twórców, którzy budują niezapomniane światy. W Sony znaleźliśmy partnera, który bezwarunkowo wspiera nas we wszystkim i chce przyspieszyć naszą wizję tworzenia rozrywki na miarę pokoleń, zachowując przy tym niezależność twórczą, która bije w sercu Bungie. Razem z Sony dzielimy marzenie o tworzeniu i rozwijaniu kultowych franczyz, które łączą ludzi na całym świecie, rodziny z różnych pokoleń i fanów na wielu platformach.” – stwierdził CEO Bungie, Pete Parsons.