Respawn.pl

TyLoo wyeliminowało Luminosity Gaming

Autor: Sergiusz Lelakowski

Do mega sensacji doszło, w rozstrzygającym o wejściu do ćwierćfinałów spotkaniu grupy A. Chińska formacja TyLoo wyeliminowała zwycięzcę ostatniego Majora, MLG Columbus – Luminosity Gaming. Reprezentanci Państwa Środka, wygrali z czołowym światowym teamem, 2:1 (de_cache 16:14, de_overpass 7:16, de_inferno 16:12).

Pierwszą mapą, wybraną przez TyLoo było de_cache, a więc mapa, na której Luminosity Gaming przegrało swój wczorajszy pojedynek z niemieckim mousesports. Brazylijczycy rozpoczęli, po teoretycznie łatwiejszej stronie terrorystów. LG bardzo dobrze rozpoczęli „pistoletówkę”. Otwierającego fraga zdobył bowiem Gabriel „FalleN” Toledo, pozorując atak na bombsite A. Tymczasem, jego partnerzy zdobyli zupełnie niepilnowany B-site. Pomimo liczebnego osłabienia, dość nieoczekiwanie, Chińczycy odbili „BS’a”, wygrywając pierwsze starcie. Gracze Luminosity Gaming nie ryzykowali i nie próbowali grać „force’a”. W trzeciej odsłonie ekipa „FalleNa” zademonstrowała szybkie przejęcie środka i błyskawiczne wejście na „B”. Dzięki tej rundzie Brazyliczycy wyszli na czterorundowe prowadzenie – 6:2. W dziewiątej odsłonie świetnie spisał się Hui „DD” Wu, który zanotował cztery fragi. Ostatecznie, dowodzeni przez Ke „Mo” Liu gracze Państwa Środka zdołali ugrać jeszcze trzy rundy, kończąc pierwszą „połówkę” wynikiem 6:9.

Po zmianie stron, Azjaci jakby pozazdrościli akcji LG z poprzedniej „pistoletówki” i to tym razem oni zademonstrowali bardzo zmyślny fake. Mimo otwierającego fraga, zwycięsko z tego starcia wyszli jednak zawodnicy z Ameryki Południowej. Zmuszeni grać eco Chińczycy przegrali kolejna odsłonę, jednak w następnych zaprezentowali już odważną grę, zupełnie nie bojąc się wyżej notowanego rywala. Chińczycy skutecznie dogonili wynik, doprowadzając do remisu 14:14. Finalnie, kolejne dwie rundy padły także łupem TyLoo.

Drugie starcie odbyło się na de_overpass, najlepszej mapie spośród arsenału Luminosity Gaming. Początek rozpoczął się bez większego zaskoczenia, Brazylijczycy wygrali „pistoletówkę” oraz kolejne cztery rundy po stronie terrorystów. W szóstej odsłonie dobrze spisali się jednak „Mo” oraz ”fancy1”, którzy wespół wyeliminowali „fer’a” i „fnx’a”. Na nic się to jednak zdało, bowiem LG bardzo szybko odpowiedziało, doprowadzając do stanu 9:1. Wtedy też Chińczycy poprosili o przerwę, która jak się później okazało dodała im nieco animuszu, pozwalając na zdobycie jeszcze trzech, dodatkowych rund. Ostatecznie „połówkę” wygrało LG, stosunkiem 11:4.

Azjaci nieźle rozpoczęli grę po stronie terrorystów, bowiem wygrali „pistoletówkę”, która w konsekwencji pozwoliła na zwycięstwo w kolejnych dwóch starciach. To było jednak wszystko, na co było stać ekipę TyLoo na mapie de_overpass. Bardzo widoczny był fakt, że Chińczycy nie znali wielu podstawowych grantów i nie byli przygotowani taktycznie.

Decydującą o losach ćwierćfinału mapą było de_inferno. Faworytem było LG, które nie tak dawno ograło na „inferno” Fnatic. Nie czujący już zbyt wielkiej presji Chińczycy rozpoczęli od zwycięstwa w „pistoletówce” oraz kolejnych trzech rundach. Luminosity, za sprawą „coldzer’y” i „fnx’a” odpowiedziało w piątym starciu, jednak była to jedynie woda na młyn dla TyLoo, które zwyciężywszy szóstą odsłonę zresetowało fundusze Brazylijczyków. Przy stanie 1:7, „FalleN” zdecydował się skorzystać z przysługującej jego zespołowi przerwy na żądanie. Chwila oddechu pomogła LG, które zdołało doprowadzić do stanu 6:9.

Druga z „pistoletówek” padła łupem zawodników z Ameryki Południowej, którzy dzięki temu zdołali wygrać pięć rund z rzędu i wyjść na prowadzenie 11:9. Wtedy to jednak o przerwę poprosiło TyLoo i jak się okazało była to pokerowa zagrywka ze strony „Mo”. Azjaci wzięli się do roboty, pozwalając ostatecznie swojemu rywalowi na jedynie jedno zwycięskie starcie. Tym samym wielka sensacja stała się faktem, a zwycięzca ostatniego Majora, dwa tygodnie później odpadł z DreamHack Masters Malmö.

 

Luminosity Gaming – TyLoo 1:2
de_cache  – 14:16 (9:6, 5:10)
de_overpass – 16:7 (11:4, 5:3)
de_inferno – 12:16 (6:9, 6:7)

Luminosity Gaming K-D +/- Rating
[flag br]Marcelo “coldzera” David[/flag] 70-50 20 1.18
[flag br]Lincoln “fnx” Lau[/flag] 68-57 11 1.10
[flag br]Fernando “fer” Alvarenga[/flag] 58-56 2 0.99
[flag br]Gabriel “FalleN” Toledo[/flag] 48-46 2 0.94
[flag br]Tacio “TACO” Filho[/flag] 45-59 -14 0.79

 

TyLoo K-D +/- Rating
[flag cn]HaoWen “somebody” Xu[/flag] 63-56 7 1.13
[flag cn]Hui “DD” Wu[/flag] 59-60 -1 1.02
[flag cn]YuanZhang “AttackeR” Sheng[/flag] 55-58 -3 0.94
[flag cn]YuLun “fancy1” Cai[/flag] 45-57 -12 0.83
[flag cn]Ke “Mo” Liu[/flag] 45-58 -13 0.81