Respawn.pl

TyLoo z kwalifikacją na DreamHack Masters Dallas

Autor: Aleksander Kurcoń
@ESL

TyLoo wygrało chińskie kwalifikacje i dzięki temu zakwalifikowało się do DreamHack Masters Dallas. W finale Summer i reszta pokonali Pandę 2:0.

Osiem chińskich drużyn konkurowało o miejsce na DreamHacku Masters Dallas. Za faworytów uchodziły trzy ekipy – ViCi, TYLOO i Panda. Ci pierwsi jednak po pokonaniu 8EASY ogłosili, że muszą zrezygnować z kwalifikacji z powodu spraw wewnątrz drużyny. Z tego powodu TYLOO i Panda mieli otwartą drogę w walce o wyjazd do Dallas. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą najpierw w drabince wygranych. TyLoo wygrało wtedy 2:1. Nie miało to jednak wielkiego znaczenia, bo obie drużyny miały i tak zapewnione miejsce w finale.

Ten rozpoczął się od starcia na mapie Mirage. Był to wybór TyLoo, jak się później okazało był to bardzo dobry wybór, bowiem chińsko-indonezyjski skład z łatwością sobie poradził z Pandą i wygrał 16:9. Druga mapa to Dust2. I tu ekipa pokazała, że jest po prostu lepsza i pokonała 16:13 Pandę. W finale najlepiej spisał się YuLun “Summer” Cai, który miał całkiem niezłe k/d (47-32). Trzeba jednak dodać, że każdy gracz TyLoo zaprezentował się dobrze w finałowym starciu, wystarczy powiedzieć, że wszyscy mieli minimalny rating 1.07!

TyLoo uzupełnia skład drużyn na DreamHack Masters Dallas. Turniej odbędzie się w dniach 28 maja – 2 czerwca, z pulą nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów.