UCC Summer Smash: awans jeszcze nie dla Virtus.pro, Polacy przegrali z Ancient

Autor: Aleksander Kurcoń
virtus.pro

Virtus.pro przegrało z Ancient 1:2 w ramach rozgrywek UCC Summer Smash. Polacy w turnieju mają obecnie bilans 2-2 i na awans do następnej rundy muszą jeszcze poczekać.

Mecz rozpoczął się na Overpassie – wyborze Ancient. Szwedzi udowodnili, że był to dobry pick dla nich, bowiem zdominowali kompletnie Virtus.pro i ostatecznie wygrali 16:4. Polacy co prawda objęli na moment prowadzenie, kiedy wygrali drugą i trzecią rundę, mimo porażki na pistoletówce. Później jednak to Ancient przejęło inicjatywę i punktowało błędy VP.

Przyszła pora na Nuke’a, wybór Virtus.pro. Polacy źle rozpoczęli i przegrali cztery pierwsze rundy po stronie CT. Wydawało się, że słaba forma Polaków z pierwszej mapy przeszła na Nuke’a. Był to jednak tylko falstart, który później zmazali dobrą obroną bombsite’ów i ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 10:5 dla VP. Po zmianie stron oglądaliśmy wyrównany pojedynek, podczas którego Ancient powoli, ale konsekwentnie odrabiało straty. W końcu Szwedzi doszli do wyniku 14:15 i mieli remis na wyciągnięcie ręki. Wtedy jednak bardzo dobrą rundę rozegrał Michał “snatchie” Rudzki, zdobywając entry fraga, a także Arek “Vegi” Nawojski, który dołożył trzy zabójstwa. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć decydującą mapę.

Przyszła pora na Mirage. Co ciekawe, przed tym meczem obie drużyny miały identyczny procent wygranych na tej mapie – wynosił on 50%. Początek Polaków był obiecujący, bowiem ponownie snatchie i Vegi we dwójkę wygrali rundę pistoletową. Później jednak przyszedł świetny okres gry w wykonaniu Szwedów, którzy zdobyli aż 10 punkt z rzędu. Ich gra była naprawdę imponująca, rzadko kiedy pozwalali Virtusom w ogóle podłożyć bombę. Ancient tym samym wygrało pierwszą połowę 12:3. Po zmianie stron polski skład wygrał pistoletówkę, co było absolutnym minimum, jeśli ma się w planach come-back. Szwedzi jednak wygrali na swoim pierwszym fullu i ostatecznie zamknęli tę mapę wynikiem 16:6.

Ancient 2:1 Virtus.pro – Overpass 16:4, Nuke 14:16, Mirage 16:6