Respawn.pl

Udany czwartek! Wisła Kraków melduje się w play-offach ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

To był dobry dzień! Czwartek ewidentnie należał do zawodników Białej Gwiazdy. Wisła All iN! Games Kraków awansowała do fazy play-off ESEA Premier, a także wygrała starcie w Pinnacle Cup. 

Wiślacy wygrali pierwsze spotkanie, które toczyli z Winstrike. Wisła All iN! Games Kraków wybrała Traina i zaczęła na nim po stronie terrorystów. Pierwsza część padła łupem drużyny z regionu CIS, która miała trzy oczka zaliczki (6:9). Jednak gra w obronie zdecydowanie była na rękę klubu z Krakowa, który po chwili wyszedł na prostą i wygrał pociągi rezultatem 16:13. Oveprass nie zaczął się najlepiej dla Grzegorza “SZPERO” Dziamałka i kompanów, którzy po chwili przegrywali 2:5. W ostateczności udało się uratować sytuację i zmniejszyć straty do jednego punktu przed przerwą (7:8). Ciekawie było właśnie po niej, gdzie Biała Gwiazda mimo przegrania dwóch pierwszych rund, prowadziła w pewnym momencie 12:11. Z pewnością Polakom może być szkoda, bo można było domknąć ten mecz właśnie na tej arenie, jednak to Vladislav “Krad” Kravchenko wraz z kompanami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na Nuke’u kluczowa była pierwsza połowa, którą Wisła zwyciężyła 10:5 mimo gry w ataku. Dalsza część również nie była problemem, ponieważ zawodnicy krakowskiej organizacji poszli po swoje. Dzięki tej wygranej Wiślacy mają bilans dwóch zwycięstw i porażki w Pinnacle Cup 2021.

Drugie spotkanie również poszło po myśli Polaków. Tym bardziej że zwycięstwo z forZe dało Wiślakom awans do play-offów ESEA Premier. Krakowski zespół rozpoczął od wygranej na pociągach, gdzie Rosjanie zdobyli dziesięć punktów. Jednak 31. siła świata pokazała klasę na Mirage’u, gdzie Biała Gwiazda przegrała i to do sześciu. Na szczęście udało się wygrać Nuke’a, który nie był prosty. Szczególnie że podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zdobyli tylko sześć punktów, grając w defensywie. Jednak po wznowieniu Polacy nadrobili po stronie terrorystów i było mu dane triumfować 2:1 w ogólnym rozrachunku.

Czwartkowe wyniki Polaków prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków 2:1 Winstrike – Train 16:13, Overpass 12:16, Nuke 16:9

Wisła All iN! Games Kraków 2:1 forZe – Train 16:10, Mirage 6:16, Nuke 16:13