Respawn.pl

Ulepsz swój komputer, MSI prezentuje najnowsze płyty główne i komponenty PC

Autor: Marcin Skrętkowicz

Nowe technologie oferują wyższą wydajnością i nowe funkcje, a w ślad za nimi idą nowe wymagania i zainteresowanie graczy z całego świata. Dlatego też firma MSI zawsze dąży do wprowadzania najnowszych innowacji i stara się poprawiać wrażenia związane z użytkowaniem sprzętu. W związku z tym, MSI wprowadza na rynek nowe płyty główne, zasilacze i systemy chłodzenia cieczą, aby sprostać rosnącym wymaganiom graczy.

Płyta główna MAG B660M MORTAR MAX WIFI DDR4

MSI MAG B660M

MAG B660M MORTAR MAX WIFI DDR4 to najnowszy członek rodziny płyt głównych z serii MAG 600. Jej wygląd, będący spadkobiercą wzornictwa modeli Arsenal z rodziny MAG, został zainspirowany strukturami wojskowymi. Płyta główna oferuje funkcję OC Engine i 12+2- fazowe zasilanie zgodne z systemem Duet Rail VRM Power System. Dzięki temu może uwolnić pełny potencjał wydajności procesorów Core dwunastej generacji. MAG B660M MORTAR MAX WIFI DDR4 charakteryzuje się mnóstwem ciekawych funkcji i świetnym systemem chłodzenia, w tym rozbudowanymi radiatorami Extended Heatsink, płytką drukowaną z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo miedzi, systemem chłodzenia napędów M.2, M.2 Shield Frozr i najnowszymi, szybkimi technologiami łączności i wymiany danych, takimi jak: 2.5 G LAN, Wi-Fi 6E i USB 3.2 Gen 2×2 Type-C. Nie musisz długo czekać na tę płytę. Będzie ona dostępna w lipcu, więc bądź na bieżąco.

Płyta główna WS WRX80

Od dłuższego czasu nie było żadnych informacji na temat nowych płyty głównych klasy Workstation firmy MSI. Taka płyta, WS WRX80 pojawi się już wkrótce, bo w drugiej połowie 2022 roku, i będzie przystosowana do obsługi procesorów AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 5000WX i 3000WX. Będzie to najlepsza płyta główna dla stacji roboczych, dostosowana do potrzeb prosumentów, którzy pragną optymalnej wydajności i rygorystycznego działania. Dzięki zastosowaniu układu Aspeed AST2600 BMC, płyta główna zaoferuje wiele możliwości zdalnego zarządzania poprzez interfejs internetowy. Platforma WRX80 obsługuje 8 kanałów pamięci DDR4, 128 szyn PCIe 4.0 oraz 64-rdzeniowe/128-wątkowe procesory. Dzięki doskonałemu rozwiązaniu systemu chłodzenia, zmaksymalizowanych możliwościach rozbudowy i elastyczności konstrukcji oraz wysokiej stabilności pracy komponentów i wyjątkowym funkcjom, płyty główne z serii WS WRX80 to bez wątpienia doskonały wybór dla Ciebie. Dowiedz się więcej o płyta głównych z serii WS WRX80.

Płyty główne AMD X670E i X670

Najnowsze płyty główne z serii AMD X670E oraz X670 wyposażone są w nowe gniazdo AM5, dzięki czemu przystosowane są do obsługi procesorów AMD Ryzen™ serii 7000. Za sprawą zgodności z najnowszymi technologiami, takimi jak obsługa interfejsu PCIe 5.0 i pamięci DDR5, oraz możliwości udostępnienia użytkownikom szeregu nowych funkcji, nowe płyty główne MSI są już przygotowane na premierę najnowszej generacji procesorów AMD. Płyty główne z chipsetem X670 pojawią się już wkrótce, bo jesienią 2022 roku. Dowiedz się więcej o płytach głównych MSI z chipsetem X670.

Zasilacz MEG Ai1300P / Ai1000P PCIE5 80 Plus Platinum zgodny ze standardami PCIe 5.0 i ATX 3.0

Nowe płyty główne MSI oferują najnowsze technologie, takie jak obsługa interfejsu PCIe 5.0, a zasilacz staje się coraz bardziej istotnym elementem komputera. Dlatego właśnie MSI szykuje premierę nowych zasilaczy MSI MEG Ai1300P / Ai1000P PCIE5, które staną się kluczowymi podzespołami dla wielu graczy. MEG Ai1300P / Ai1000P PCIE5 to pierwsze wysokiej klasy zasilacze MSI z obsługą standardu PCIe 5.0 i ATX 3.0. Zasilacze wyposażone są w 16-pinowe złącze PCIe 5.0, które może dostarczyć do 600 W mocy. Dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane karty graficzne mogą być przez nie bez problemu zasilane. Zasilacz automatycznie wykrywa obciążenie i monitoruje wewnętrzną temperaturę systemu tak, aby dostosować prędkość obrotową swojego wentylatora. Gdy obciążenie spadnie poniżej 55% lub temperatura spadnie poniżej 70 stopni, wentylator automatycznie się zatrzyma, aby zmniejszyć hałas i zaoszczędzić energię. MEG Ai1300P / Ai1000P PCIE5 oferuje również funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów związanych z zasilaniem, takich jak moc wyjściowa dla CPU/GPU lub bieżąca wydajność energetyczna.

Systemy chłodzenia cieczą zgodne z AMD Socket AM5

1

Skoro mowa o procesorze, to podobnie jak w wypadku nowych płyt głównych z serii AMD X670E i X670, firma MSI przygotowała również systemy chłodzenia cieczą, które w pełni przystosowane są do obsługi nowej generacji procesorów zgodnych z podstawką AMD Socket AM5. AMD Socket AM5 (LGA 1718) to gniazdo procesora nowej generacji zaprojektowane do obsługi układów AMD Ryzen™ z serii 7000 (architektura Zen 4). AMD Socket AM5 wykorzystuje ten sam wspornik dla systemów chłodzenia cieczą, co Socket AM4*. Pozwala to na modernizację dotychczasowych zestawów do współpracy z podstawką AM5 i korzystanie z nich bez konieczności kupowania nowego systemu.