Respawn.pl

valde sprzedany- potwierdzenie składu OG kwestią czasu?

Autor: Kamil Kowala
valde

North potwierdziło, że kluczowy zawodnik drużyny Valdemar “valde“ Bjørn Vangså został sprzedany. Organizacja na ten moment nie ujawniła kupca ani ceny transferu.

Ci bardziej rozeznani w światowej scenie Counter Strike’a jednak domyślają się, w jakim kierunku powędrował Duńczyk. Plotki o powstaniu dywizji Counter Strike’a w OG krążą nie od dziś. Valde miał być jednym z filarów drużyny od samego początku, natomiast ostatnio zaczęło być głośno o polskim akcencie w składzie giganta. Prawdopodobnie w najbliższym czasie zostanie ogłoszona drużyna, w której u boku byłego reprezentanta North zobaczymy Mateusza “mantuu“ Wilczewskiego.

Valdemar przebywał na ławce skandynawskiej organizacji od niemalże dwóch miesięcy. W tym czasie nie brał on udział w żadnych kwalifikacjach z miksowymi składami, ani też nie miał okazji wspierać swojej już byłej organizacji jako stand-in. Wiadomo już jednak, że te dni spędził na ciężkich negocjacjach, które zakończyły się sukcesem. W międzyczasie miejsce zainteresowanego w jego poprzedniej ekipie zastąpił doświadczony René “cajunb“ Borg.

Valde od dawna uznawany był za jednego z bardziej utalentowanych graczy na scenie. W ubiegłym roku udało mu się nawet wskoczyć do zestawienia najlepszych zawodników prowadzonego przez HLTV, jednak od czasu gdy przejął rolę prowadzącego, trochę przygasł. W nowym domu najprawdopodobniej ten ciężar z jego barków ktoś inny, a 24-latek będzie mógł się w pełni skupić na tym, co potrafi najlepiej.

Po sprzedanie Valdemara skład North wygląda następująco:

  • Philip “aizy” Aistrup
  • Markus “Kjaerbye” Kjærbye
  • Nicklas “gade” Gade
  • Jakob “JUGi” Hansen
  • René “cajunb” Borg
  • Torbjørn “mithR” Nyborg- trener