Respawn.pl

Strona główna » Valve ogłosiło konkurs z pulą miliona dolarów! Wystarczy stworzyć skina

Valve ogłosiło konkurs z pulą miliona dolarów! Wystarczy stworzyć skina

Autor: Krzysztof Sarna

Konkurs w CS:GO? Tego nie było już dawno! Teraz jednak Valve wyszło z bardzo ciekawą propozycją, która przede wszystkim przypadnie do gustu osobom, które obcują z grafiką. Otóż deweloper ogłosił casting na skórki, za które będzie można nieźle zarobić.

Jedni będą zachwyceni, a drudzy nie. No bo jak to, Valve wyda pieniądze na skiny do skrzynek, zamiast urozmaicić grę!? Ci drudzy jednak będą zachwyceni, a dlaczego, to już pędzimy z odpowiedzią. 

Valve poinformowało dzisiaj o wystartowaniu z konkursem o nazwie “Sny i Koszmary”. Całe przedsięwzięcie rozpocznie się już jutro i potrwa aż do 21 października. W całej tej inicjatywie chodzi o to, że we wcześniej wspomnianym okresie prawie że każdy będzie mógł przesyłać swój pomysł na skina. Prawie, bo trzeba posiadać konto Steam, na którym zostało wydane minimum 5 dolarów. I to wszystko. Wracając jednak do szczegółów konkursu, to można przesłać więcej, niż jedną pracę. Co do samych nagród – to te wydają się bardzo atrakcyjne. Ich łączna pula wynosi milion dolarów, z czego dla każdej zwycięskiej pracy przewidziano 100 tysięcy dolarów. Tak więc spośród wszystkich zgłoszeń zostanie ogłoszone dziesięć najlepszych projektów. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – nie ma limitu koncepcji przypadających na jednego użytkownika. Każdy może przesłać ich tyle, na ile ma tylko ochotę. Co ciekawe, skina można wykonać indywidualnie lub też w duecie, czy też grupie. Jednak organizatorzy podkreślają, że przychód musi zostać podzielony pomiędzy osoby, które miały wkład. Na pieniężnych nagrodach jednak się nie kończy. Dziesięć najlepszych prac zostanie wykorzystanych do nadchodzącej skrzyni Snów i Koszmarów. 

Wszystkie niezbędne informacje na temat całego konkursu znajdziecie pod tym odnośnikiem.