Respawn.pl

VALVE PLANUJE NOWĄ WERSJĘ CSGO? Niespodziewane ruchy ze strony producentów gry!

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Plotki o Source 2 i zmianach w CSGO chyba zostaną na długo w naszej pamięci. Teraz jednak nie mówimy o plotkach, a realnych ruchach ze strony Valve, które może szykować nową wersję gry! 

Od dobrych kilku lat mówi się o zmianach w CSGO, a szczególnie o wprowadzeniu nowego silnika do gry, czyli Source 2. Szperacze kodów i cała społeczność zawsze próbuję wcześniej dojrzeć potencjalnych zmian, które faktycznie mogą mieć niedługo miejsce. Valve w ostatnim czasie przeprowadziło dwa istotne ruchy, które mogą sugerować, że już niedługo nadejdzie bomba, której mało kto się spodziewa.

Zmiany w regulaminie Majorów CSGO

Zacznijmy od najnowszej zmiany, jaką Valve wprowadziło w regulaminie dla organizatorów Majorów CS:GO. W przepisach pojawił się zapis, który może sugerować, że producent planuję kolejną wersję gry, bowiem pojawiła się bardzo istotna zmiana w pierwszym punkcie Rights Release. Valve dodało do zapisu, że CS:GO oznacza Counter-Strike: Global Offensive i jego przyszłe wersje. Można to oznaczać tylko jedno – bardzo prawdopodobne, że deweloperzy pracują nad kolejną wersją gry, która może nosić nieco inną nazwę.

Zarejestrowany znak towarowy

Valve pierwszy ciekawy ruch dokonało dwa tygodnie temu, rejestrując nowy znak towarowy, wyglądający dokładnie tak samo, jak aktualny. Według informacji znajdujących się na poniższym zdjęciu, znak ma zostać użyty 21 czerwca tego roku. Co ciekawe w 21 sierpnia gra obchodzić będzie dziesięciolecie, co może sugerować, że to właśnie wtedy Valve ogłosi duże zmiany w grze lub całkowicie nową wersję.

Co ciekawe, w ten sam sposób społeczność dowiedziała się o innych projektach twórców gry Warframe. Dwa miesiące przed ogłoszeniem, gracze wiedzieli już Dota: Underlords a teraz o Dead by Daylight Dating Sim.

Przeczytaj więcej – Kapsuły na promocji! – Aktualizacja CS:GO 03.06.2022

Na ten moment są to wyłącznie domysły, jednak tak niepozorne ruchy od Valve mogą sugerować, że już niedługo dojdzie do sporych zmian, o których na ten moment nic praktycznie nie wiemy. Być może gra otrzyma nowy silnik lub całkowicie nową wersję, która stanie się ponownie płatna.