Respawn.pl

Valve przedstawiło swój własny ranking CSGO – Polacy wysoko w zestawieniu!

Autor: Michał Maćkowski

CSGO wypuściło ranking drużyn. O dziwo polskie drużyny wysoko znalazły się w rozstawieniu, mimo że wyniki w ostatnim czasie nie są najlepsze. 

CSGO zaskoczyło graczy i społeczność wypuszczając w nocy ranking drużyn. Wiele osób spodziewało się małej aktualizacji, bo na stronie gry dochodziło do zmian związanych z zawartością. Jednak najnowszy wpis oficjalnego profilu gry na Twitterze przyniósł więcej informacji o systemie kwalifikacji na najbliższej Majora oraz ranking drużyn, w tym oczywiście naszym rodzimych ekip.

Ranking CSGO do najnowszego Majora udostępniony!

Najnowszy ranking wraz z informacjami o kwalifikacjach do BLAST Major Paris 2023 wreszcie został ujawniony. W oficjalnym rankingu udostępnionym przez Valve, najwyżej notowany zespołem w Europie jest Heroic. Natomiast jeżeli chodzi o polski zespół, to ten zaszczyt przypadł reprezentantom Permitta, którzy aktualnie zajmują 26 miejsce. Nieco niżej, bo na 34 uplasowali się reprezentanci 9INE, a trójkę najlepszych polskich zespołów zamyka Honoris na 37 lokacie.

W zestawieniu znalazły się także inne polskie ekipy. W TOP 50 mamy jeszcze AGO (#47) oraz Illuminar (#48). Już poza najlepszą pięćdziesiątką znaleźli się między innymi gracze UNGENTIUM (#61), PACT (#70), los kogutos (#73), (#100), Anonymo (#101) czy AVEZ (#123). Co ciekawe, na równym setnym miejscu uplasowały się polskie zawodniczki reprezentujące NAVI Javelins.

Ranki powstał na podstawie trzech współczynników: Wygrane pule nagród, pokonani przeciwnicy i bezpośrednie wyniki między zespołami. Valve zadeklarowało także, że niedługo opublikuje algorytm obliczający punkty, dzięki czemu drużyny, ale i cała społeczność będzie mogła sprawdzać, kto aktualnie jest najlepszy w danym regionie. Co ważne producent gry będzie cyklicznie aktualizować ranking aż do otwartych kwalifikacji.

Co zmienia ranking? 

Opublikowany ranking od CSGO powoduje, że turnieje internetowe, w których polskie drużyny grają regularnie, nabierają większego znaczenia. Tak o to Permitta wygrywając między innymi ESL Mistrzostwa Polski i awansując na IEM Katowice nabiło sobie naprawdę dużą ilość punktów, przez co zasłużenie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

Tak o to na ten moment, pewne miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do Majora z polskich drużyn ma wyłącznie Permitta. Reszta zespołów, jeżeli nie poprawi swojej sytuacji, walczyć o najważniejszą imprezę CSGO będzie musiało już od otwartych eliminacji, co jak wiemy, nie należy do najłatwiejszych.

Zespoły, które zajmują miejsca od 1-16 otrzymają bezpośrednie zaproszenie do turnieju RMR. Natomiast ekipy z miejsc 17-32 mogą liczyć na miejsca w zamkniętych eliminacjach. Reszta drużyn walczyć będzie musiała w otwartych eliminacjach. Ranking będzie aktualizowany cyklicznie, więc miejmy nadzieję, że polskie drużyny znajdą się jeszcze wyżej w zestawieniu.

Wszystkie informacje na temat zmian, w tym pełne rankingi z Europy, Ameryki czy Azji znajdziecie tutaj.