Respawn.pl

Valve wypowiada wojnę hazardowi! Konta z ekwipunkami wartymi miliony złotych zbanowane!

Autor: Maks Bartosik
CS:GO, Counter-Strike

Ostatnie zmiany regulaminu Valve mogły zaboleć niektórych graczy. W ich wyniku zbanowano wiele kont, które posiadały ekwipunki warte setki tysięcy dolarów!

Ostatnia aktualizacja regulaminu Valve tak naprawdę oznacza wypowiedzenie walki stronom hazardowym, które bazują na skinach do gier. W odświeżonym regulaminie znalazł się zapis, który wprost sugerował o zakazie wszelkiego rodzaju gamblingu pod grożbą zbanowania konta. Dotyczy to m.in. ruletek CS:GO czy stron do wymieniania skinów.

Na pierwsze efekty nowych zapisów w regulaminie Valve nie trzeba było długo czekać. W tym tygodniu pojawiły się już pierwsze bany, które otrzymali właściciele kont które były połączone z stronami gamblingowymi.

Najmocniej oberwało się na ten moment użytkownikom strony CSGOEMPIRE, która wydała oświadczenie w tej sprawie. Możemy w nim przeczytać, że dotychczas bana otrzymało 84 użytkowników tej strony, która służy m.in. do wymieniania skinów.

Jedno z kont, które zostało przez Valve potraktowane banem, posiadało ekwipunek o łącznej wartości 435 tysięcy dolarów. To ponad 1.8 miliona polskich złotych!

Efekty zmian w regulaminie pojawiły się również na transmisji z Blast.TV Major Paris 2023, którego jednym z sponsorów jest… CS Money. Logotyp strony został minimalnie wyblurowany.