Respawn.pl

Valve zaktualizowało ranking najlepszych drużyn CS:GO; Pierwsze miejsce zaskoczyło nawet graczy

Autor: Michał Maćkowski

Valve niespodziewanie zaskoczyło społeczność i udostępniło zaktualizowany ranking najlepszych drużyn CS:GO. Liderem okazało ENCE, co zaskoczyło społeczność jak ich samych graczy.

Zaktualizowano ranking najlepszych drużyn CS:GO od Valve

CS:GO jest już prawie że historią, dlatego też Valve zdecydowało się zaktualizować jeszcze swój ranking najlepszych drużyn  na świecie po zakończonym IEM Cologne. Co nieco dziwne, bo zrobiło to w trakcie trwającego Gamers8, ale nie ma co ukrywać, że ranking zaskoczył.

System liczenia punktów do rankingu może wydawać się dosyć prosty i uczciwy. Drużyny zdobywają punkty i pną się w rankingu zależnie od wygranych pieniędzy w turniejach, bezpośrednich pojedynkach czy ilości pokonanych drużyn w turnieju. Wszystko bowiem ma na celu ujednolicić system zapraszania zespołów do najważniejszych turniejów CS:GO na świecie, w tym także do turniejów kwalifikacyjnych do Majora.

Sprawa ma się jednak na tyle ciekawie, że w najlepszej dwudziestce znalazły się zespoły, których mało kto się spodziewał. Mowa między innymi o Espionage (duński zespół), który w rankingu jest wyżej od fnatic czy Liquid. Aby było tego mało, w zestawieniu jest jeszcze SAW, które zajmuje 16 miejsca.

Ciekawie prezentuje się także pierwsze miejsce, które zajęło ENCE. Zespół Pawła “dychy” Dychy dosyć niespodziewanie został liderem zaktualizowanego rankingu, kiedy to między innymi IEM Cologne padło łupem G2. Pierwsze miejsce zaskoczyło nawet samego Polaka, który krótkim wpisem na Twitterze  dodał – ,,top1 lul“. Żeby było ciekawiej, Natus Vincere, które zmieniło niedawno swój skład, po nowej aktualizacji znalazło się dopiero na 40 miejscu.

Gdzie jest 9INE?

Dosyć niespodziewanie nisko w rankingu znaleźli się gracze 9INE, których nie ma w najlepszej dwudziestce. Najlepszy polski zespół po aktualizacji zajmuje 22 miejsce za FORZE. To nie ma co ukrywać, jest zaskakujące, szczególnie kiedy popatrzymy na zespoły, jakie znajdują się w TOP20.

Co ciekawe w najlepszej 100 znajdziemy jeszcze kilka polskich zespołów i perełek. Drugą najlepszą formacją znad Wisły w oficjalnym rankingu od Valve jest PACT, które tak naprawdę nie ma oficjalnie zespołu i zamyka najlepszą pięćdziesiątkę. Tuż za nimi uplasowali się gracze los kogutos i zawodniczki NAVI Javelins.

Żeby było zabawniej, w tym rankingu znalazło się Let us cook oraz Pompa Team. Co w tym dziwnego? No to, że ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego oficjalnie dołączyła do organizacji Isamu, a skład różni się znacząco, od tego widniejącego w rankingu.

Zaktualizowany ranking najlepszych drużyn CS:GO od Valve

Zaktualizowany ranking najlepszych drużyn CS:GO od Valve Pełny zaktualizowany ranking można znaleźć tutaj.