Respawn.pl

Valve zdjęło bany trzem trenerom ukaranym za używanie coach buga!

Autor: Maks Bartosik

Co jakiś czas Valve decyduje się na złagodzenie kart dla graczy i trenerów, którzy kiedyś otrzymali bana na oficjalne turnieje. Taka decyzja zapadła w środę, gdy wydawca CS:GO postanowił odbanować trzech szkoleniowców.

Mowa o Guerrim (FURIA), Apoka oraz toh10 (NiP Female). Każdy z tych trenerów swojego bana otrzymał w styczniu 2021 roku, a powodem było używanie znanego dobrze buga. Guerri i toh10 zostali zawieszeni do drugiego turnieju rangi major w 2023 roku, podczas gdy ban dla Apoki był permanentny. W tym tygodniu okazało się jednak, że Valve postanowiło skrócić okres kary dla trójki szkoleniowców.

Jako pierwszy o decyzji wydawcy CS:GO poinformował Apoka, który pochwalił się wiadomością otrzymaną od Valve. Możemy przeczytać w niej, że nie ma już przeciwskazań, by mógł uczestniczyć w turniejach rangi Major jako zawodnik i trener.

Najbardziej z tej wiadomości ucieszyli się fani brazylijskiej FURIA, bowiem oznacza to, że Kscerato i spółka będą mogli w końcu wystąpić z swoim trenerem na majorze w Paryżu. Guerri nie krył zadowolenia z decyzji Valve, a w wpisie na Twitterze podziękował osobom, które pomogły mu w walce o odbanowanie.