Respawn.pl

vanity opuszcza Version1 na rzecz Cloud9!

Autor: Marcin Kapusta

Cloud9 w swojej sekcji VALORANTA posiada trzech graczy, którzy w przeszłości występowali w CS-owym Chaos Esports Club!

Ostatnie doniesienia portalu Upcomer okazały się prawdziwe. Dotychczasowy reprezentant Version1, Anthony “vanity” Malaspina, przywdział trykot Cloud9 i objął rolę prowadzącego.

Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy prowadzą organizację Version1 i są w nią zaangażowani. Traktowali mnie jak rodzinę, za co chciałbym bardzo podziękować.” – powiedział vanity. “Myślę, że ponowne zjednoczenie sił z moimi dawnymi kolegami było mi potrzebne i chciałem to zrobić. Mieliśmy plan, aby cały zespół Chaos Esports Club wspólnie przeniósł się na VALORANTA, jednakże gracze otrzymali oferty, które były wręcz nie do odrzucenia. Ale teraz nadarzyła się okazja, by ponownie spotkać się z moimi ulubionymi teammatami. Sądzę, że ten ruch będzie właściwy dla mojej kariery w długoterminowej perspektywie.” – kontynuował.

Vanity w Cloud9 ponownie zagra u boku Nathana “leafa” Orfa oraz Ericka “Xeppyy” Bacha, z którymi występował jeszcze za czasów CS-a. Wspomniane trio pod banderą Chaos Esports Club tymczasowo zdominowało północnoamerykańską scenę, wygrywając m.in. FunSpark ULTI 2020, IEM XV Beijing oraz DreamHack Masters Winter 2020. 1 stycznia bieżącego roku organizacja zwolniła cały skład CS:GO, a głównym bodźcem do tak drastycznej decyzji była światowa pandemia koronawirusa. W tym samym dniu vanity przeszedł na VALORANTA, a niedługo później na podobny ruch zdecydowali się leaf oraz Xeppaa, którzy dołączyli do C9 Blue. Z kolei Malaspina przejął rolę IGL-a w nowopowstałym Version1. Tę drużynę poprowadził m.in. do wicemistrzostwa VCT 2021 NA Stage 2 Challengers Finals, a także wystąpił z nią na lanowym turnieju VCT Stage 2 Masters Reykjavik.

Warto wspomnieć, że Cloud9 w chwili obecnej posiada siedmioosobowy skład. Niemniej jednak niepewna jest przyszłość Ricky’iego “floppy’iego” Kemery’a. 21-latek najprawdopodobniej zamierza powrócić do strzelanki Valve, bowiem już dziś wspomoże Extra Salt w ESEA Cash Cup NA.

Aktualny skład VALORANTA w Cloud9 prezentuje się następująco:
  • Korea Poludniowa Son “xeta” Seon-ho
  • Stany Zjednoczone USA Erick “Xeppaa” Bach
  • Stany Zjednoczone USA Nathan “leaf” Orf
  • Stany Zjednoczone USA Mitch “mitch” Semago
  • Stany Zjednoczone USA Michael “poiz” Possis
  • Stany Zjednoczone USA Anthony “vanity” Malaspina
  • Stany Zjednoczone USA Ricky “floppy” Kemery (nieaktywny)
  • Korea Poludniowa Yoon “Autumn” Eu-ddeum (trener)
  • Stany Zjednoczone USA James “JamezIZRL” Macaulay (asystent trenera)