Respawn.pl

Vexed Gaming rezygnuje z Polaków! – AKTUALIZACJA

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jak poinformowało hltv.org Vexed Gaming postanowiło rozwiązać umowy z Polskimi zawodnikami reprezentujących ich barwy ze skutkiem natychmiastowym. “Rallen” i spółka dołączyli do duńskiej organizacji we wrześniu zeszłego roku tuż po powrocie z ESL One: Cologne 2015 na którym wystąpili jeszcze jako Team eBettle i zajęli miejsce 13-16.

Pod banderą Vexed Gaming polscy zawodnicy występowali przez 9 miesięcy i ich największym sukcesem był awans na majora DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 na którym niestety nie udało im się wygrać żadnego spotkania. Oprócz tego mogliśmy ich zobaczyć w wielu online’owych turniejach na których osiągali mniejsze lub większe sukcesy ale zdecydowanie można było ich zaliczyć do topowej 20 europejskich drużyn CS:GO.

Nieco ponad 2 tygodnie temu Vexed brało udział w lanowych kwalifikacjach do MLG Colombus 2016. W fazie grupowej udało im się pokonać SK Gaming lecz następnie polegli w spotkaniach przeciwko Splyce oraz CLG i nie uzyskali cennego awansu majora z pulą nagród 1 000 000 dolarów. I mimo iż w komunikacie wydanym przez współwłaściciela organizacji, Frederik Vig’a możemy przeczytać, że przyczyną rozejścia się z drużyną jest niewypełnianie przez nich założeń organizacyjnych i rozbieżne podejście do rozwoju organizacji a nie to jak prezentowała się sama drużyna w grze to ciężko jest nie łączyć ze sobą tych faktów

Z wpisów graczy na facebooku wynika, że są co nieco zaskoczeni obecną sytuacją:

Furlan

Repo
Były skład Vexed Gaming:

  • Karol “rallen” Rodowicz
  • Damian “Furlan” Kislowski
  • Karol “repo” Cybulski
  • Dominik “GruBy” Swiderski
  • Bartosz “Hyper” Wolny
  • Kuba “KubiK” Kubiak – trener

 

Aktualizacja 12:34

Z informacji które udało nam się uzyskać wynika, iż sytuacja finansowa organizacji nie jest stabilna i obawiała się, że nie będzie wstanie wypełnić swoich zobowiązań wobec zawodników i dlatego zdecydowano się na rozwiązanie umów. Z komunikatu który pojawił się na facebook’u Vexed dowiadujemy się, że pożegnano się również z dywizją Hearthstone co zdaje się potwierdzać informację o trudnej sytuacji finansowej organizacji.


 

Aktualizacja 14:45

Hyper potwierdza informację o rozwiązaniu organizacji i jej kłopotach.
Hyper