Respawn.pl

VIPER Gaming zapowiada moduły pamięci VIPER VENOM DDR5

Autor: Marcin Skrętkowicz

VIPER, marka firmy PATRIOT, globalnego lidera w dziedzinie wydajnych pamięci, dysków półprzewodnikowych i rozwiązań pamięci masowej flash, ogłasza premierę nowej,wysokowydajnej pamięci DDR5 VIPER VENOM w wersji RGB i bez podświetlenia.

Patriot Memory to amerykańska firma, która od 1985 roku zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wysokiej jakości podzespołów komputerowych, w tym wysokowydajnych pamięci VIPER, niezawodnych i szybkich dysków SSD czy innych nośników danych, jak pamięci USB oraz karty flashowe. Idąc z duchem czasu oraz rosnącą popularnością e-sportu i gamingu Patriot stworzył także własną markę peryferiów gamingowych VIPER GAMING.

Moduły pamięci VIPER VENOM DDR5 zapewniają zawrotne prędkości od 4800MHz do 6200MHz. Zestawy, dedykowane entuzjastom sprzętu komputerowego i zapalonym graczom,oferowane są w pojemnościach od 16 GB do 32 GB, a ich konstrukcja wyróżnia się ekskluzywnym rozpraszaczem ciepła VENOM oraz opcjonalnym podświetleniem RGB.

„VIPER VENOM DDR5 to nasza pierwsza pamięć DRAM klasy DDR5 dostosowana do entuzjastów i zapalonych graczy, którzy stawiają na wydajność i niezawodność. Nasz zespół inżynierów włożył dużo wysiłku w tę serię pamięci, aby zapewnić jej niezawodność i najlepszą kompatybilność z najnowszą platformą Intela” – powiedział Roger Shinmoto, wiceprezes PATRIOT VIPER.

Moduły VIPER VENOM RGB DDR5 mają stylową konstrukcję ze strukturą łączącą pasek LED i osłonę termiczną. Podświetlenie RGB to całkowicie nowy design ze zaktualizowanym oprogramowaniem do synchronizacji i efektami świetlnymi. Unikalna architektura DDR5 ma wbudowaną regulację napięcia w oparciu o odblokowany układ scalony do zarządzania energią (PCIM) i wykrywania obecności szeregowej (SPD HUB),co zapewnia jednoczesne monitorowanie, ochronę progową i inteligentną kontrolę napięcia w celu uzyskania wszechstronnej kontroli napięcia.

Co więcej, funkcja ECC na chipie wykonuje aktywną korekcję błędów, aby poprawić integralność danych oraz zwiększyć wydajność i stabilność. Każdy moduł jest zbudowany z dziesięciowarstwowego laminatu, aby zapewnić doskonałą integralność sygnału i niezrównaną stabilność, a wysokość modułów dostosowano do większości dostępnych na rynku coolerów procesora.

Pamięci VIPER VENOM DDR5 na ten moment są dostępne w 2 wariantach:

  • Viper RGB VENOM PVVR532G620C40K – 32GB(2x16GB), 6200MHz, XMP 3.0, 40-40-40-76, 1.35V – ok. 1660 zł (MSRP)
  • Viper VENOM PVV532G620C40K – 32GB(2x16GB), 6200MHz, XMP 3.0, 40-40-40-76, 1.35V – ok. 1560 zł (MSRP)

Pozostałe modele będą dostępne pod koniec drugiego kwartału 2022.