Respawn.pl

Virtus.Pro odpuszcza IEM Rio 2023!

Autor: Maks Bartosik

Ciężkie są to dni dla rosyjskiego Virtus.Pro. Po odpadnięciu z RMR, rosyjska drużyna poinformowała o rezygnacji z udziału w IEM Rio 2023.

Virtus.Pro zaledwie kilka dni temu pożegnało się z szansą na występ na Blast.tv Major Paris 2023, stając się jednocześnie pierwszą w historii drużyną, która po wygraniu Majora nie zagra na następnym. Co więcej, w samym zespole panuje ogromny chaos, czego najlepszym dowodem jest sytuacja sprzed meczu z MOUZ na RMR. Wtedy na kilka godzin przed meczem podjęto decyzję o odsunięciu od składu kair0na, a w jego miejsce zagrał N0rb3r7. Zmiana ta jednak niewiele dała i drużyna Jame’a tego samego dnia odpadła z RMR z bilansem 1:3.

Kolejnym turniejem po RMR dla rosyjskiego składu miało być IEM Rio 2023. Do turnieju w Brazylii VP miało przystąpić dzięki miejscu w rankingu ESL. Mieli, bo w czwartek organizatorzy poinformowali że rosyjski skład zdecydował się zrezygnować z występu w Brazylii.

ESL poinformowało również o tym, kto wystąpi zamiast Virtus.Pro na IEM Rio 2023. Wiadomość ta ucieszyła brazylijskich fanów, bowiem tą drużyną jest Imperial z Fallenem w składzie.

IEM Rio 2023 odbędzie się w dniach 17-23 kwietnia 2023 roku. W turnieju weźmie udział szesnaście drużyn, w tym polskie 9INE, a w puli nagród znalazło się 250 tysięcy dolarów.