Respawn.pl

Virtus.pro oraz Gamers2 zaproszone na CPH Games. inShock zagra w eliminacjach!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Organizatorzy Copenhages Games ogłosili pełną listę drużyn które otrzymały zaproszenia na Fona Trust CS:GO tournament. Wśród zaproszonych zespołów znalazło się zarówno Gamers2 jak i Virtus.pro. Rozgrywki odbędą się 1-5 kwietnia w Kopenhadze w centrum wystawowym Oksnehallen.

Oprócz dwóch polskich ekip bezpośrednie zaproszenie do turnieju otrzymało 14 następujących drużyn:
de mousesports                             se Publiclir.se
dk CPH Wolves                             se Team Acer
ua Flipsid3                                     es Atlantis
dk Team SoloMid                         se Orbit
dk dignitas                                     no LGB eSports
fi 3DMAX                                    sk nEophyte
se Property                                   dk Reason Gaming

Dodatkowe 16 zespołów zostanie wyłonione z turnieju offline który odbędzie się tuż przed głównym eventem. W rozgrywkach tych wezmą udział maksymalnie 64 zespoły.Wśród 53 ekip które na 100% zobaczymy w tych kwalifikacjach znajduje się polski zespół inShock.

Damian “Furlan” Kisłowski w rozmowie z naszą redakcją potwierdził, że ich drużyna ma już zarezerwowany przelot oraz hotel i na 99,9% pojawi się na turnieju w Danii. Będzie to pierwsza okazja by zobaczyć jak zespół prezentuje się w nowym składzie. Przypomnijmy, iż po bardzo nieudanym występie podczas lanowych kwalifikacji do ESL One Katowice, Paweł “RED” Szymański zdecydował się porzucić “karierę” zawodniczą i został menadżerem zespołu. Na jego miejsce został przyjęty Dominik “GruBy” Świderski który jest dość nowym zawodnikiem na naszej scenie ale zdążył się już pokazać z dobrej strony zastępując pod koniec stycznia DDOS’owanego “Snax’a” w pojedynku Virtus.pro vs Titan. 

Pula nagród wynosi 26 000 euro a na drużynę która uplasuje się na najwyższym stopniu podium czeka 14 000 euro.