Respawn.pl

Virtus.pro przegrywa dwa spotkania z G2 Esports

Autor: Sergiusz Lelakowski

Źle środową rywalizację w ECS Season 2 Europe rozpoczęli gracze Virtus.pro. Polacy w obu spotkaniach bardzo wyraźnie przegrali z G2 Esports, komplikując sobie sytuację w grupie.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się na overpassie. Początek starcia należał do Polaków, którzy wyszli na prowadzenie 5:2. Od tego momentu gra “virtusów” kompletnie się rozsypała. G2 wykorzystało ten fakt, przejmując inicjatywę, dzięki czemu na stronę atakującą schodząc z wynikiem 5:10. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego również po CT nie potrafili zagrozić oponentom, dość gładko przegrywając 16:7.

Virtus.pro – G2 Esports 7:16 – overpass

Wydawało się, że na trainie VP poradzi sobie zdecydowanie lepiej, mimo że ostatnio ta mapa nie była dla zespołu szczęśliwa. Francuzi i “ScreaM” od samego początku jednak całkowicie dominowali swych rywali, nie pozwalając im dojść do słowa. Polakom brakowało koncepcji przy wejściach na bombside’y, dlatego w pierwszej części ulegli oni aż 13:2. Po zmianie stron G2 wygrało kolejną “pistoletówkę”, która przesądziła o losach spotkania.

Virtus.pro – G2 Esports 2:16 – train

Przed Filipem “Neo” Kubskim i spółką dziś jeszcze jeden dwumecz przeciwko Team EnVyUs. Polska formacja musi bezwzględnie wygrać oba starcia, by wciąż być w grze o awans na finały LAN-owe. Pierwszy mecz zaplanowany jest na godzinę 19:00.