Respawn.pl

Virtus.pro stawia kolejny raz na młodych

Autor: Michał Maćkowski

Virtus.pro postanowiło spróbować kolejny raz ze swoją akademię. Tak o to rosyjską organizację będzie także reprezentować pięciu młodych Rosjan, którzy będą grać pod nazwą VP.Prodigy.

Coraz więcej wielkich światowych organizacji postanawia zainwestować w akademię młodych zawodników. Taką samą decyzję podjęło Virtus.pro już w tamtym roku, lecz mówiąc wprost, był to nie wypał. Teraz młodzi gracze będą trenować pod okiem – Vladislava “Flasha_1” Bykova.

Cały zespół dowodzić będzie znany z gry z SG.Pro Alexey “⁠RuFire⁠ Burakov. 25-letni Rosjanin grał już z takimi zawodnikami jak Sergey “⁠Ax1Le⁠ Rykhtorov oraz Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov. Ten pierwszy jest aktualnie mistrzem IEM Katowice 2021!

Kiedy tworzyliśmy ten skład, chcieliśmy nie tylko utalentowanych graczy, ale także spokojnych o niekonfliktowym nastawieniu. Nasz aktualny skład natychmiast się sprawdził, mamy dobre zgranie w zespole i wiemy, jakie są nasze główne cele. Zrobimy co w naszej mocy, aby się wykazać” – powiedział Alexey “RuFire” Burakov w oficjalnym oświadczeniu.

Virtus.pro start swojej akademii ogłosiło we wrześniu ubiegłego roku. Jednak pierwszy zespół młodych zawodników nie zbyt długo reprezentował barw rosyjskiej organizacji, bowiem już w styczniu skład pożegnał się z akademią.

“Zawsze ryzykujemy, pracując z akademią złożoną z młodzieży. Ważne jest, aby znaleźć utalentowanych graczy, którzy są pasjonatami CS: GO. W tej chwili zawodnicy przenoszą swoją karierę na wyższy poziom i nie chcemy, aby potencjalna presja ze strony rywalizacji uniemożliwiła im czerpanie przyjemności z gry. ” – powiedział Mikhail Artemyev, menadżer zespołu

Skład akademii Virtus.pro wygląda teraz następująco:

  • Alexey “⁠RuFire⁠ Burakov
  • Nikita “⁠BloodyK⁠ Dobrynin
  • Evgeny “⁠r3salt⁠ Frolov
  • Armen “⁠cheerful⁠” Eksuzyan
  • Ivan “⁠lom1k⁠” Ovsyanik
  • Vladislav “Flash_1⁠ Bykov (trener)