Respawn.pl

Virtus.pro wraca na scenę CS:GO

Autor: Michał Maćkowski
Virtus.pro

Virtus.pro ponownie oficjalnie ujrzymy na scenie CS:GO. Organizacja oficjalnie posiada już nowego właściciela, przez co organizatorzy ponownie zapraszają organizację do udziałów w rozgrywkach.

Ponad rok minął już od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, lecz esport do tej pory nie wyciągnął konsekwencji wobec rosyjskich podmiotów. Co gorsza, najpopularniejsza już była rosyjska organizacja Virtus.pro, została sprzedana ormiańskiemu miliarderowi i wróci pod oficjalną nazwą do rozgrywek CS:GO.

Virtus.pro wraca na scenę CS:GO 

Kiedy esport długo nie robił praktycznie nic, jeżeli chodzi o sankcje dla rosyjskich zawodników i podmiotów niepotępiających wojny na Ukrainie, wiele na to wskazuje, że wszystko wraca do normy.  Ostatni raz nazwę Virtus.pro na scenie CS:GO oglądaliśmy w marcu 2022 roku na IEM Katowice, jednak już niedługo ponownie VP pojawi się na turniejach międzynarodowych.

Wszystko za sprawą sprzedaży marki Virtus.pro w ręce Arama Karamanukyana pochodzącemu z Armenii. Organizacja przeniosła się z Moskwy do Erywania, czyli stolicy Armenii, co spowodowało, że nie mówimy już tutaj o rosyjskiej organizacji, ale ormiańskiej.

Dlatego ponownie organizatorzy rozgrywek postanawiają zapraszać markę VP do swoich rozgrywek, Jako pierwsi na ten ruch zdecydowali się organizatorzy BetBoom Playlist Urbanistic, gdzie organizacja wraz ze swoim składem znanym przez ostatni rok jako Oustiders zagra w play-offach turnieju. Wiemy także, że ESL FACEIT Group bada aktualnie sprawę sprzedaży organizacji i nie wykluczone, że Virtus.pro wróci także niebawem do największych turniejów między innymi od ESL.

Znamy kwotę, za jaką sprzedano organizację

VK Group, czyli poprzedni właściciel organizacji Virtus.pro opublikował już swoje sprawozdanie finansowe za 2022 rok, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, za ile sprzedano markę VP. Aram Karamanukyan, aby stać się nowym właścicielem marki zapłacić musiał około 9,8 miliona złotych.

AKTUALIZACJA

Oficjalnie organizacja Virtus.pro wraz ze swoim składem znanym od roku pod nazwą Outsiders powraca do turniejów międzynarodowych. Organizacja już pod swoją oficjalną nazwą będzie brała udział w rozgrywkach ESL oraz BLAST.