Respawn.pl

Strona główna » Virtus.pro wygrywa z Immunity i awansuje do półfinału Counter Pit League

Virtus.pro wygrywa z Immunity i awansuje do półfinału Counter Pit League

Autor: Sergiusz Lelakowski

Bez niespodzianki w meczu otwarcia Counter Pit League, Virtus.pro gładko pokonuje 2 do 0 australijskie Immunity i awansuje do półfinału turnieju. 

Mimo, że Polacy nie są w ostatnim czasie w imponującej formie to do tego spotkania przystępowali jako zdecydowani faworyci. W procesie wyboru mapy, Immunity odrzuciło jako Cobblestone oraz Traina, Virtus.pro wyeliminowało Overpassa i Mirage’a czyli dwie mapy na których zazwyczaj prezentują się bardzo dobrze. Ku zaskoczeniu widzów Polacy jako swoją mapę wybrali Inferno, Immunity postawiło zaś na Dust2. Trzecią, ostatnią mapą na której ewentualnie miałoby się odbyć decydujące starcie było Cache.

Australijczycy wygrali nożówkę na Inferno i rozpoczęli po stronie CT. Immunity wygrało pierwszą rundę i objęło 4 punktowe prowadzenie ale nie cieszyli się oni z tego wyniku zbyt długo. Virtus.pro rozpoczęło comeback i wygrało 6 rund z rzędu. Ostatecznie połówka zakończyła się wynikiem 8 do 7 dla terrorystów. Po zmianie stron Polacy powiększyli swoje prowadzenie i nie oddali już go do końca mapy którą wygrali wynikiem 16 do 11.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na Dusta który rozpoczął się dla Virtus.pro wyśmienicie. Polacy po stronie CT rozgromiło swoich przeciwników 13 do 2 i wydawało się, że dopięcie zwycięstwa będzie tylko formalnością ale Australijczycy postanowili jeszcze trochę powalczyć. Immunity wygrało pierwsze 6 rund i z sytuacji dość komfortowej zaczęło się robić trochę gorąco. Koniec końców Virtus.pro uciułało 3 brakujące rundy i zakończyło drugą mapę analogicznym wynikiem jak Inferno, 16 do 11.

Virtus.pro wygrywając to spotkanie zapewniło sobie już minimum 10 400$ nagrody które przysługuje za miejsca 3-4. Polacy jutro o godzinie 10:45 w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu NaVi vs FlipSid3.

Counte pit leagueStatystyki graczy:

ZawodnikZabiciaŚmierciBilans
Janusz “Snax” Pogorzelski4531+14
Wiktor “TaZ” Wojtas3929+10
Filip “NEO” Kubski4131+8
Paweł “byali” Bieliński3733+4
Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski3337-4

Relacje z turnieju możecie oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego 🙂