Respawn.pl

Virtus.pro wystąpi w VulkanBet Invitational

Autor: Kamil Kowala

Virtus.pro jako jedyna z polskich drużyn wystąpi w startującym już 17 kwietnia VulkanBet Invitational.

Raptem kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnym transferze rosyjskiej organizacji, tak więc nie powinien dziwić ich udział w kolejnych internetowych rozgrywkach. Będzie to na pewno dobry sposób na ogranie składu z Arkiem “Vegi” Nawojskim w oficjalnych meczach.

Jest to na pewno ciężki okres dla Polaków, a zwłaszcza dla Snaxa i byaliego. Oni bowiem przyzwyczajeni do gry na szczycie jeszcze w legendarnym już składzie Virtus.pro, nie musieli rywalizować w turniejach online. Formacja borykała się ostatnio również z problemami składowymi po odejściu Mateusza “TOAO” Zawistowskiego oraz z przeciętnymi rezultatami. Czasami jednak trzeba zrobić jeden krok w tył, aby potem pójść dwa naprzód.

VulkanBet Invitational odbędzie się w dniach 17 – 26 kwietnia, a pula nagród wyniesie 20 000$. Drużyny podzielone są na dwie grupy, po cztery ekipy w każdej. Virtus.pro będzie musiało zmierzyć się między innymi z nowym składem LDLC. Formacje rywalizować będą w formacie GSL z pojedynkami  BO1, a dwie najlepsze z każdej grupy awansują do fazy play-off. Tam przyjdzie im grać w formacie BO3, gdzie jedna porażka oznaczać będzie koniec przygody z turniejem.

Grupy na VulkanBet Invitational wyglądają następująco:

Grupa A Grupa B
ex-3DMAX Epsilon
Nemiga ALTERNATE aTTax
LDLC SJ
Virtus.pro HAVU