Virtus.pro zagra w ECS Season 4

Autor: Patryk Głowacki

Virtus.pro zostaje w lidze organizowanej przez FACEiTa. Polska formacja pokonała w piątek Space Soldiers w spotkaniu barażowym.

Pojedynek obu ekip był bardzo różnorodny. Pierwsza mapa meczu – train, na początku toczyła się bez przewagi żadnej ze stron. Z czasem, do głosu zaczęli dochodzić jednak Polacy, którzy wygrali połowę 10:5. SpaceS pokazało jednak, że na stronie terrorystów potrafi grać, przejmując inicjatywę, a to z kolei pozwoliło Turkom na osiągnięcie nawet rund mapowych (15:13). Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego zdołali doprowadzić do dogrywki, przechylając w niej szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Następnie drużyny przeniosły się na cache. Drugi plac gry od startu należał do polskiej formacji, gdyż szybko zdobyła ona przewagę, bezlitośnie punktując przeciwnika. Zespół z Turcji, po przegranej połowie 2:13, później tylko nieznacznie zmniejszył rozmiary porażki.

Wydawało się, że na mirage Filip “Neo” Kubski i spółka postawią kropkę nad “i”. Po stronie broniącej bowiem Polacy grali bardzo solidnie, nie dopuszczając swoich przeciwników do bliskiego rezultatu (10:5). Gdy zespoły zamieniły się rolami, “kosmiczni wojownicy” coraz śmielej zaczęli jednak gonić wynik. Taki obrót sytuacji spowodował zaciętą rywalizację obu ekip, zakończoną dopiero w 30. rundzie, która, w głównej mierze za sprawą Ismailcana “XANTARESA” Dörtkardeşa, wpadła na konto Space, dając im mapę. Po chwili tureccy zawodnicy, rozpędzeni utrzymaniem spotkania, całkowicie zdeklasowali VP na cobblestone, odwracając tym samym losy meczu.

Ostatecznie drużyny były zmuszone rozegrać piątą, decydującą mapę, czyli inferno, które nie przyniosło kibicom zbyt wielu wrażeń. Na szczęście jednak dla fanów “virtusów”, Polacy szybko zdobyli wyraźną przewagę nad oponentem, by z czasem pewnie przypieczętować zwycięstwo w całym starciu.

Virtus.pro – Space Soldiers 3:2 (19:15 – train, 16:6 – cache, 14:16 – mirage, 2:16 – cobblestone, 16:4 – inferno)

Dzięki tej wygranej “virtusi” utrzymali się w lidze ECS. Stawka czwartego sezonu zmagań w Europie prezentuje się następująco: