Virtus.pro zwycięża w finale ESL Challenger Katowice 2023

Autor: Filip Woszczek
virtus.pro

Zawodnicy ENCE byli bardzo blisko wygranej w dzisiejszym finale ESL Challnger Katowice 2023. Niestety, na samym końcu coś poszło nie tak, a wykorzystała to ekipa Virtus.pro, dokonując comeback’u w ataku na Mirage. To właśnie do nich trafi 50 tysięcy dolarów oraz miejsce w 18 sezonie EPL.

Overpass wybrany przez ekipę Virtus.pro okazał się dla nich strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy z regionu CIS już w pierwszej połowie zdominowali rywali, a na swoim koncie zgromadzili aż 11 rund w ofensywie. Druga połowa wyszła bezbłędnie, dając im brakujące 5 punktów.

Więcej walki ze strony ENCE można było zobaczyć na Anubis, gdzie obie drużyny prezentowały dość podobny poziom. Po całkiem dobrej połówce dla drużyny Pawła “dycha” Dychy (8:7), powiększyli oni przewagę w dalszej części spotkania (14:11). Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie ze strony Virtus.pro, aczkolwiek wygrana na tej mapie i tak trafiła do ENCE.

Zawodnicy ENCE szybko reagowali na ruchy ze strony przeciwnika, ponieważ po przegranej pistoletówce na Mirage, już w kolejnej rundzie pojawiła się od nich odpowiedź. Wydawało się, że dominowali oni przez chwilę swoich rywali w ataku, ale koniec końców ponownie widniał wynik 8:7 dla zwycięzców IEM Dallas. Po stronie CT sytuacja ponownie rozgrywała się pozytywnie dla ENCE, które zaczęło oddalać się wynikiem (13:8). Wszystko zaczęło się sypać, gdy w tabeli widniało 14:11, ponieważ to wtedy Virtus.pro zaprezentowało serię wygranych rund, która doprowadziła ich do zwycięstwa.