Respawn.pl

Vitality lepsze od NAVI – Zywoo i spółka zagrają w finale BLAST!

Autor: Maks Bartosik

Znamy już obu finalistów BLAST Premier World Finals 2023! Do FaZe dołączyło dziś Vitality, które pokonało w półfinale Natus Vincere!

Za nami drugi półfinał BLAST Premier World Finals 2023. Vitality mierzyło się w nim z Natus Vincere, a stawką był awans do wielkiego finału, w którym już czekało FaZe.

Anubis (pick Natus Vincere)

Spotkanie rozpoczęło się na Anubisie, wybranym przez Natus Vincere. Tu od samego początku lepiej prezentowali się jednak gracze Vitality, którzy runda po rundzie budowali bezpieczną przewagę po stronie terrorystów. Finalnie do przerwy prowadzili 8:4, co pozwalało im czuć się pewnie przed przejściem do defensywy.

A w tej Vitality poradziło sobie naprawdę dobrze. Już po sześciu rundach na czacie pojawiło się “GG”, a gracze schodzili na przerwę przed drugą mapą. Wynik końcowy brzmiał 13:5.

Inferno (pick Vitality)

Drugą mapą było Inferno, wybrane przez Vitality. Tym razem lepiej w spotkanie weszli zawodnicy Natus Vincere, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:1 i to po stronie terrorystów. Jak się jednak okazało, nie zdało się to zupełnie na nic. Vitality jak już się przebudziło, to wygrało dziesięć rund z rzędu i z 1:6 zrobili 11:6. Natus Vincere starało się w końcówce odrobić straty, jednak zdołali wygrać tylko trzy rundy i po chwili Vitality cieszyło się z wygranej 13:9.

Vitality kontra FaZe w walce o puchar!

W wielkim finale Vitality podejmie FaZe, które wcześniej pokonało MOUZ 2:0. Spotkanie finałowe zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 15:00.

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!