Respawn.pl

Vitality liderem rankingu HLTV! NiP z awansem do TOP10

Autor: Krzysztof Sarna

Mimo trwających aktualnie zmagań BLAST.tv Majora w Paryżu nie obyło się bez zmian w światowym notowaniu i to nawet w najlepszej dziesiątce. W ten oto sposób Team Vitality stał się nowym liderem rankingu HLTV. Na tym się nie kończy, bowiem Ninjas in Pyjamas wkroczył do grona TOP10.

Do końca trwania ostatniego już Majora w CS:GO nie pozostało wiele czasu, bo raptem pięć dni, nie włączając tego dzisiejszego. Z głównym etapem imprezy pożegnało się pięć ekip, aczkolwiek trwające zmagania z udziałem istnej śmietanki Counter-Strike’a nie przeszkodziły w tym, by przetasować całe grono TOP10. W ten oto sposób Vitality objęło fotel lidera.

Całe zdarzenie może jednak nieco dziwić, ponieważ zarówno Team Vitality, jak i Heroic w głównej fazie turnieju wspieranego przez Valve wykręciły bilans 3-0 i ekspresowo zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Ba! Organizacja z Danii uplasowała się na pierwszej lokacie w ogólnej tabeli BLAST.tv Majora. Jednak to Emil “Magisk” Reif i jego kompani mogą cieszyć się z bycia numerem jeden świata. Na najniższy stopień podium wszedł FaZe Clan, który awansował o dwie lokaty. Spadło na czwarte miejsce Natus Vincere, podczas gdy Cloud9 znalazł się w topowej piątce. G2 Esports, które bardzo szybko pożegnało się z zawodami w stolicy Francji, poszło w dół o dwie jednostki i jest zatem na szóstej. Pozycjami wymieniły się ENCE i FURIA, na korzyść “Ośmiornic”. Zestawienie zamyka Ninjas in Pyjamas, które poszło w górę o cztery miejsca. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality (+1)
 2. Heroic (-1)
 3. FaZe Clan (+2)
 4. Natus Vincere (-1)
 5. Cloud9 (+1)
 6. G2 Esports (-2)
 7. Team Liquid 
 8. ENCE (+1)
 9. FURIA (-1)
 10. Ninjas in Pyjamas (+4)

Z kolei nad Wisłą trzecia majowa aktualizacja światowego rankingu HLTV nie przyniosła fajerwerków. 9INE poszło w dół o jedną pozycję, Let us cook o jedenaście, a Ignis Serpens o jedną. PGE Turów Zgorzelec zawitało na 83. usytuowanie, Anonymo Esports pozostało na 90., podczas gdy Illuminar Gaming spadło o jedno. Również AGO Esports zajmuje słabszą lokatę względem ubiegłotygodniowej, ponieważ jest to 113 posada. Singularity pozostało na 153. miejscu. Ostatnio trójka najlepszej jedenastki Polski, a więc Team ESCA Gaming, NAVI Javelins oraz yologang420 zaliczyły wzlot o odpowiednio jedną, jedną i dwie lokaty.

Najlepsza jedenastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 18. 9INE (-1)
 • 72. Let us cook (-11)
 • 80. Ignis Serpens (-1)
 • 83. PGE Turów Zgorzelec (+4)
 • 90. Anonymo Esports 
 • 103. Illuminar Gaming (-1)
 • 113. AGO Esports (-6)
 • 153. Singularity 
 • 155. Team ESCA Gaming (+1)
 • 177. NAVI Javelins (+1)
 • 186. yologang420 (+2)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 22 maja.