Vitality oraz MOUZ zgarniają pierwsze zwycięstwa w europejskim RMR B

Autor: Filip Woszczek

Spotkania otwierające drugi europejski RMR zostały zakończone. Vitality z łatwością wygrywa z GamerLegion, natomiast MOUZ poradziło sobie z Guild Eagles po dogrywce na Ancient.

Vitality startuje z kopyta

Mecz został rozpoczęty koncertowo dla drużyny Mathieu “ZywOo” Herbauta, po tym jak  popisał się pięcioma fragami z USP. Przez znaczną większość tej połówki to Vitality dominowało w CT, natomiast wraz z jej końcem zawodnicy mogli pochwalić się aż 12 wygranymi rundami. GamerLegion zdobył jeszcze dwie rundy w obronie, ale wygrana rywala była już tylko formalnością.

Vitality vitality 10 GamerLegion GamerLegion
Nuke 13:2

MOUZ z wytrwałością do samego końca

Dobry start dla ekipy z Kosowa został szybko wyrównany przez MOUZ w CT (2:2), ale mimo wszystko to strona atakująca wiodła prym w pierwszej połowie. Gdy pierwsza część spotkania dobiegła końca, w tabeli widniał wynik 9:3. Zdawało się, że drużyna prowadzona przez Kamila “siuhy” Szkaradka łapała wiatr w żagle po stronie atakującej, gdyż po pewnym czasie byli już tylko 2 rundy do tyłu (7:9). Mimo to, Guild Eagles jako pierwsze znalazło się na punkcie meczowym (12:8). Ádám “torzsi” Torzsás uratował swój zespół w sytuacji 1 na 3, a jego drużyna doprowadziła później do dogrywki. Wtedy jeden punkt w ofensywie wystarczył, by dokończyć robotę w CT.

MOUZ mouz 10 guild eagles Guild Eagles
Ancient 16:14

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024 Europe RMR B zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.