Respawn.pl

Vitality po zaciętym meczu melduje się w finale BLAST Premier Fall Final

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy pierwszego finalistę BLAST Premier Fall Final. Tym okazał się Team Vitality, który po arcywyrównanym spotkaniu pokonał Cloud9. Francuzi mieli spore predyspozycje do zamknięcia meczu w dwóch mapach, ale finalnie przeciąganie liny trwało do samego końca trzeciej areny.

Vitality melduje się w finale BLAST Premier Fall Final

Spotkanie wystartowało na Mirage’u, który podyktowany został przez Cloud9. Mimo przegrania trzech pierwszych odsłon kapitalnie na nim odnalazły się “Pszczoły”, które chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy prowadziły 9:5 czy 10:8. Wraz z czasem rośli w siłę reprezentanci C9, którzy to jako pierwsi stanęli przed szansą zamknięcia “polskiej mapy”, bowiem mieli dwa punkty mapowe (12:10). W praktyce byliśmy świadkami dogrywki, w której szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili reprezentanci organizacji znad Sekwany.

Rosyjsko-kazachski kolektyw przeszedł do odpowiedzi na planie rywala, Nuke’u. Cloud9 prowadziło 5:3, a do przerwy tablica wyników wskazywała na remis 6:6. O wiele lepiej niż po stronie broniącej grali w ataku Denis “electroNic” Sharipov i jego koledzy. Dostrzec już można było ich pełną kontrolę, która zaowocowała wynikiem 13:9.

Do istnego przeciągania liny doszło na ostatecznej arenie, Inferno, ale trudno się dziwić. W końcu któż nie chciałby awansować do wielkiego finału turnieju? Pierwsza część nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, która z ekip jest lepsza. Co prawda Team Vitality prowadził 7:5, ale po czasie do głosu doszła organizacja z Ameryki, która wygrywała 10:8 czy 11:9. W samej końcówce zdecydowanie szósty bieg wrzucili Lotan “Spinx” Giladi i jego kompani, którzy finale wygrali do jedenastu.

Na wielkie wyrazy uznania zasługuje Mathieu “ZywOo” Herbaut, którego stosunek zabójstw do śmierci na przekroju całego starcia wyniósł 62-42. Rating Francuza również okazał się imponujący, bowiem mowa o współczynniku 1.32.

Team Vitality vs. Cloud9 – Mirage 16:13, Nuke 9:13, Inferno 13:11

“Pszczółki” czekają na rywala w wielkim finale. W nim zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału, a więc będzie to FaZe Clan bądź Complexity Gaming.

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!