Respawn.pl

Vitality porzuci koncepcję sześcioosobowego składu? Nivera prawdopodobnie pożegna się z zespołem!

Autor: Marcin Kapusta

Vitality to organizacja, która uważana jest za pioniera sześcioosobowego składu w CS:GO. Według doniesień dziennikarza neLa, zespół niebawem uszczupli się do pięciu graczy!

Pod koniec października 2020 roku Vitality ogłosiło sześcioosobowy roster i zatrudniło Nabila “Nivere” Benrlitoma. 19-latek zmieniał się z Kevinem “misutaaa” Rabierem na poszczególnych mapach, a za same rotacje odpowiadał trener, Remy “XTQZZZ” Quoniam. Przez następne miesiące formacja kontynuowała swój zamysł i wygrała kilka turniejów, stając się tym samym liderem światowego rankingu HLTV. Po sukcesie tego projektu, w dodatkowe ogniwo postanowiły zainwestować znamienite marki, takie jak m.in. Natus Vincere czy też FURIA eSports.

Na początku bieżącego roku Valve wymierzyło kolejny cios w stronę sceny esportowej. Deweloperzy ogłosili, że jeśli drużyny będą stosować koncepcję sześcioosobowych składów na turniejach ze statusem RMR, to stracą 20% zdobytych punktów, które są przecież potrzebne do zdobycia slota na Majorze. Ten czynnik ma być głównym powodem, dla którego Vitality musi zrezygnować z usług Nivery.

neL w swoim raporcie dodał, że młodego Belga zabraknie w zespole podczas 13. sezonu ESL Pro League. Ekipa Richarda “shoxa” Papillona uplasowała się w grupie B, w której możemy znaleźć również FaZe, G2, mousesports, ENCE oraz NiP. Zawodnicy znad Sekwany na serwerze zameldują się już jutro, a ich pierwszym rywalem będzie FaZe Clan z Finnem “karriganem” Andersenem na czele.

Jeżeli plotki znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to skład Vitality będzie prezentował się następująco:

  • 🇫🇷 Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • 🇫🇷 Cedric “RpK” Guipoy
  • 🇫🇷 Dan “apEX” Madesclaire
  • 🇫🇷 Kevin “misutaaa” Rabier
  • 🇫🇷 Richard “shox” Papillon
  • 🇫🇷 Remy “XTQZZZ” Quoniam (trener)
  • 🇧🇪 Nabil “Nivera” Benrlitom (nieaktywny)