Vitality poza IEM Katowice! TOP1 świata na kolanach

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsza seria gier trzeciego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2024 za nami. Już na start doszło do olbrzymiej sensacji, ponieważ z polem gry pożegnał się Team Vitality, które przegrał z Heroic po pełnej serii. Natomiast Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego koledzy z Monte pokonali i zarazem wyrzucili Cloud9.

Team Vitality odpada z IEM Katowice już po dwóch meczach

Do wielkiej sensacji doszło w jednym z dwóch pierwszych meczów trzeciego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2024. W zawodach z udziałem francuskiej i duńskiej organizacji doszło do trzech map, ale to nie ten fakt przecież jest zaskoczeniem. Jeszcze przed startem meczu można było brać w ciemno taki scenariusz. Jednakże sam wynik, a mowa o zwycięstwie Heroic 2:1 jest niespodzianką.

Już na pierwszej mapie, a tą był Mirage wybrany przez Heroic doszło do dogrywki, z której zwycięsko wyszli Nico “nicoodoz” Tamjidi i jego koledzy. Na Anubisie z kolei “Pszczoły” przegrywały 7:10 czy 9:11, ale wytrzymały opór przeciwnika i doprowadziły do decydującej areny. Na Vertigo Heroic prowadziło już 9:3, by przegrywać 11:12. O końcowym triumfie i zarazem pozostaniu w turnieju zadecydowała dogrywka, z której zwycięsko wyszli podopieczni Eetu “sAwa” Sahy.

Heroic vs. Team Vitality 2:1 – Mirage 16:14, Anubis 11:13, Vertigo 16:13

kRaSnaL gra dalej, Cloud9 jedzie do domu

Kolejną formacją, która pożegnała się z Intel Extreme Masters Katowice 2024 jest Cloud9. Monte wygrało spotkanie z rosyjsko-kazachskim kolektywem 2:0, dwukrotnie do jedenastu kolejno na Overpassie i Mirage’u. Co ciekawe, kRaSnaL i jego koledzy nie wygrali żadnej z czterech rund pistoletowych, a nie tylko wygrali obie mapy, ale także nie potrzebowali dogrywki.

Monte vs. Cloud9 2:0 – Ovperass 13:11, Mirage 13:11

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.