Respawn.pl

Vitality walczyło, ale to FaZe okazało się najlepsze w grupie C BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Grupa C BLAST Premier Spring Groups pod jednym względem było bardzo zgodna. A w zasadzie to jej drużyny, wszak praktycznie przez całą niedzielę obserwowaliśmy mecze na Inferno. Najlepszą formacją okazał się FaZe Clan. Poniekąd blisko był Team Vitality, jednak ten musi jeszcze poczekać.

Praktyka jednak odzwierciedliła i poniekąd potwierdziła, że najłatwiej aktualnie mają te formacje, które zmian przeszły najmniej. Spośród wszystkich ekip w grupie C na BLAST Premier Spring Groups taką drużyną było właśnie FaZe, które w minionym okienku transferowym dokonało tylko jednej modyfikacji. 

Nie da się ukryć, że Inferno na jakiś czas będziemy mieć dosyć, wszak na sześć niedzielnych spotkań aż pierwszych pięć rozgrywało się właśnie na tej mapie. Pierwszym było to pomiędzy Teamem Vitality oraz Evil Geniuses, które jednocześnie było najbardziej jednostronnym. “Pszczoły” przejechały się po zespole zza oceanu i wygrały do trzech. W drugiej potyczce otwarcia natomiast FaZe pokonało Team Liquid po dogrywce. 

Tak więc w starciu wygranych przyszło nam podziwiać Vitality i FaZe. Z tej konfrontacji korzystniej wyszedł francusko-bałkański kolektyw, który triumfował 19:15. W pojedynku przegranych z kolei, który jednocześnie był derbami Ameryki lepsi okazali się Nick “nitr0” Cannella i jego koledzy. Tak więc Evil Geniuses zaliczyło słaby powrót po długiej przerwie i będzie musiało jeszcze długo popracować, chociaż warto mieć na uwadze fakt, że spotkania rozgrywają się w formacie BO1.

Pewne już było, że Team Vitality czeka w finale grupy C. O drugie miejsce walczyło FaZe wraz z Liquid, co jednocześnie było rewanżem za mecz otwarcia. Jednak TL nie dało rady się zrewanżować, chociaż było bardzo blisko, o czym świadczy rezultat 17:19. Ostatnie, finałowe spotkanie rozgrywało się na Overpassie. Zmiana lokacji przełożyła się na korzyść Finna “karrigana” Andersena i spółki, którzy pokonali Vitality 16:10. 

Niedzielne wyniki spotkań grupy C BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Team Vitality 1:0 Evil Geniuses – Inferno 16:3

FaZe Clan 1:0 Team Liquid – Inferno 19:15

Team Vitality 1:0 FaZe Clan – Inferno 19:15

Evil Geniuses 0:1 Team Liquid – Inferno 17:19

FaZe Clan 1:0 Team Liquid – Inferno 19:17

Team Vitality 0:1 FaZe Clan – Overpass 10:16