Respawn.pl

Vitality wygrywa grupę A i zagra na wiosennych finałach BLAST-a

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy pierwszą drużynę, która wystąpi na wiosennych finałach BLAST Premier. To Team Vitality, który zwyciężył dziś finał grupy A i tym samym zapewnił sobie miejsce w turnieju, z którego będzie można awansować na światowe finały.

To jednak nie wszystko, co działo się na BLAST Premier Spring Groups w środę. Z dobrej strony zaprezentowało się również Natus Vincere, które awansowało do finału grupy C. Kluczowe rozstrzygnięcia w zbiorach B i C zaplanowano na dzień jutrzejszy.

Ninjas in Pyjamas nie zdołało zrewanżować się Natus Vincere i po raz drugi na tym turnieju przegrało właśnie z organizacją ze wschodu. Co ciekawe, wybór map był identyczny, jak w poprzedniej konfrontacji, a ogólny rezultat również taki sam. Walka o miejsce w finale grupy C rozpoczęła się od Inferno wybranego przez szwedzką organizację. Na tym planie jednak Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego kompani poruszali się lepiej. NiP zrekompensowało sobie tę porażkę na Mirage’u, na którym zagrało bardzo dobrze, przegrywając tylko w siedmiu odsłonach. Ostateczne rozdanie miało miejsce na Overpassie, ale na nim trudno było zatrzymać ukraińsko-rosyjski kolektyw, który wrzucił piąty bieg i wygrał 16:5. W finale grupy C dojdzie do rewanżu, ponieważ Na’Vi spotka się z G2 Esports. W finale górnej drabinki tego zbioru lepsze okazały się “Samuraje”, które w miniony poniedziałek triumfowały 2:0. Ninjas in Pyjamas z kolei spadło do Knockout Stage, ale nadal ma szansę na awans do BLAST Premier Spring Final.

Znamy już pierwszą z trzech najlepszych ekip BLAST Premier Spring Groups. Vitality po pełnej serii okazało się lepsze od Heroic. Organizacja znad Sekwany objęła prowadzenie w całym starciu dzięki wygranej na Mirage’u do jedenastu. Casper “cadiaN” Møller i jego kompani wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali “Pszczoły” na ich własnym wyborze, a więc Nuke’u. Zwłaszcza wspomniany 27-latek, który eliminował rywali 20-krotnie przy trzynastu zgonach, co przełożyło się na rating na poziomie 1.24. Mapa, która decydowała o mistrzostwie to Vertigo, jednak ona stała na najniższym poziomie spośród wszystkich trzech. Podopieczni Danny’ego “zonica” Sørensena wygrali 16:8 i zagwarantowali sobie występ na BLAST Premier Spring Final. Z kolei formacja ze Skandynawii będzie upatrywać swojej szansy w Knockout Stage.