Respawn.pl

VITALITY WYGRYWA OSTATNIEGO MAJORA W CS:GO!

Autor: Maks Bartosik

Wielki finał BLAST.tv Major Paris 2023 już za nami! Po niezwykle ekscytującym widowisku lepsi okazali się zawodnicy Vitality, którzy pokonali GamerLegion 2:0 i wznieśli puchar za zwycięstwo na ostatnim turnieju rangi Major w CS:GO!

Finałowe spotkanie BLAST.tv Major Paris 2023 zapowiadało się wybornie. Z jednej strony Zywoo i spółka, z drugiej nasz rodak – Siuhy i jego GamerLegion. Mecz rozgrywany był w formacie Best Of Three – GamerLegion wybrało Overpassa, Vitality Nuke’a, a decydującą mapą miało być Inferno.

Overpass (pick GamerLegion)

GamerLegion Overpassa rozpoczęło po stronie terrorystów i już na start zdobyło rundę pistoletową. Później jednak to Vitality przeważało i francusko-duńska formacja wyszła na prowadzenie 6:1. GL zdołało chwilowo przełamać defensywę podopiecznych Zonica, jednak nie na długo. Ostatecznie do przerwy Vitality prowadziło 11:4 i pewnie zmierzało po wygranie pierwszej mapy.

Po przejściu do defensywy GamerLegion ponownie sięgnęło po rundę pistoletową i tak samo jak w pierwszej części spotkania, Vitality szybko odpowiedziało. Europejska formacja zdołała wygrać jednak kolejnego force’a, ale na tym skończyła się historia Overpassa w tym spotkaniu. Vitality szybko dorzuciło na swoje konto kolejne cztery punkty i zgarnęło pierwszą mapę wynikiem 16:6.

Nuke (pick Vitality)

Drugą mapę, Nuke’a wybranego przez Vitality, GamerLegion rozpoczynało po stronie CT. Początek w wykonaniu Siuhego i spółki był świetny, bowiem wyszli na prowadzenie 6:3. Dalsza część pierwszej części spotkania również przebiegała pod dyktando GamerLegion i europejska formacja do przerwy prowadziła 10:5.

Po zmianie stron to jednak Vitality zaczęło korzystać z przewagi, jaką daje strona CT na Nuke i rozpoczęli powrót. Zywoo i spółka zdobyli dwie pierwsze rundy, jednak w trzeciej to GamerLegion okazało się lepsze. Nie wytrąciło to jednak Vitality z rytmu i francusko-duński skład dorzucił na swoje konto kolejne dwa punkty, na co GL ponownie odpowiedziało wygraniem jednego. Historia ta powtórzyła się po raz kolejny i na tablicy wyników widniał wynik 11:13 dla GamerLegion, a po chwili Vitality doprowadziło do wyrównania. GamerLegion nie było już w stanie zatrzymać rozpędzonych “Szerszeni” i po chwili Zywoo z kolegami mogli cieszyć się z triumfu na BLAST.tv Major Paris 2023, pokonując GL na swojej mapie 16:13.

Za wygranie ostatniego Majora w CS:GO, Vitality otrzyma 500 tysięcy dolarów oraz przepustkę na IEM Cologne 2023 i BLAST Premier World Finals 2023. GamerLegion natomiast za zajęcie drugiej pozycji otrzyma 170 tysięcy dolarów nagrody.

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można było oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji było GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu byli logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewniali oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentowała gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego została wzbogacona o analizę w której zobaczyliśmy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.