Respawn.pl

Vitality zwycięża w finale Gamers8. Drużyna ZywOo inkasuje 400 tysięcy dolarów!

Autor: Filip Woszczek
Team Vitality

Wielki finał turnieju Gamers8 w Riyadh rozegrał się pomiędzy dwoma najlepszymi ekipami tego wydarzenia, czyli Vitality oraz ENCE. Paweł “dycha” Dycha i jego drużyna musieli uznać wyższość Golden Hornets po trzymapowym pojedynku, który znalazł swój koniec na Nuke.

Vitality wygrywa Gamers8

Vitality nie miało zbyt wiele czasu na poprawę błędów na Anubis, po ostatniej porażce z G2. W dzisiejszym spotkaniu, to ekipa ENCE pokusiła się o wybór tej mapy, na której pokazali dominację jako zespół atakujący. Po zmianie stron, Vitality zdobyło 3 pierwsze rundy, aczkolwiek drużyna Polaka dokończyła robotę, szybko przenosząc się na Mirage.

Mirage oznaczał znacznie trudniejsze zadanie dla ENCE, ponieważ wraz z końcem pierwszej połowy, przy nazwie Vitality widniało aż 9 rund zdobytych w ofensywie. Sytuacja tylko pogorszyła się w drugiej połówce, której pierwsze trzy rundy trafiły do reprezentantów francuskiej organizacji. ENCE było bliskie wyrównania wyniku (12:13), ale przeciwnik w porę odpowiedział, zdobywając brakujące 3 rundy.

Vitality ponownie świetnie radziło sobie jako ekipa atakująca, czego dowodem było 5 pierwszych rund. Zawodnicy ENCE wkrótce się zreflektowali, aczkolwiek 8 rund w obronie mogło nie wystarczyć na mapie takiej jak Nuke. W ostatniej połowie tego meczu, reprezentanci ENCE kompletnie nie istnieli. Defensywa Vitality była na tyle mocna, że zespołowi Polaka udało się ugrać tylko jedną rundę.

ENCE enc 12 vv Vitality
Anubis 16:7, Mirage 12:16, Nuke 9:16

Klasyfikacja końcowa:

1. Vitality – 400,000$
2. ENCE – 180,000$
3-4. G2, Heroic – 80,000$
5-8. Virtus.pro, Cloud9, GamerLegion, Natus Vincere – 35,000$
9-16. FaZe, 9INE, FURIA, Liquid, MIBR, Falcons, Apeks, fnatic – 15,000$