Respawn.pl

Vitality zagra w play-offach IEM Katowice; MOUZ mówi do widzenia Katowicom

Autor: Michał Maćkowski

Za nami kolejna seria spotkań na IEM Katowice 2023. Vitality zapewniło sobie awans do fazy pucharowej, a MOUZ dosyć niespodziewanie pożegnało się z dalszymi rozgrywkami.

Niespodzianek nie zabrakło! Nie wszyscy faworyci zwyciężyli w drugiej serii dzisiejszych spotkań na IEM Katowice.  Każdy mecz przyniósł nam aż trzy mapy, ale ostatecznie wiemy już, że Vitality wystąpi przed kibicami w Spodku, a MOUZ jedzie do domu.

Vitality zagra przed publicznością w Katowicach

Kolejnym zespołem, który na pewno zagra w fazie pucharowej IEM Katowice 2023 zostało Vitality, które po wyczerpującym spotkaniu z fnatic zagra w finale górnej drabinki grupy B. Duńsko-francuski zespół z izraelskim pierwiastkiem wygrał najpierw Overpassa, wybranego przez rywali do trzynastu. To jednak gra pszczółek na wybranym przez siebie Mirage pozostawiła wiele do życzenia i tak o to fnatic doprowadziło do remisu w mapach, wygrywając 16:8. Na sam koniec drużyny starły się na Nuke, gdzie Vitality wygrało aż sześć rund po stronie terrorystów. Po zmianie stron ekipa Mathieu ‘ZywOo” Herbauta dosyć szybko odrobiła straty i mimo problemów w końcówce zakończyła trzecią mapę wynikiem 16:13 a cały mecz 2:1

Vitality vs fnatic – 2:1

  • Overpass – 16:13
  • Mirage – 8:16
  • Nuke – 16:13

MOUZ jedzie do domu! 

W drugiej dzisiejszej serii spotkań doczekaliśmy się niespodzianki. MOUZ, ósmy zespół świata wraca do domu. Europejska formacja niespodziewanie okazała się gorsza od Complexity. Najpierw amerykański zespół wygrał wybrane przez siebie Inferno do ośmiu, a następnie musiał uznać wyższość rywali na Nuke. Na sam koniec przyszła nam pora oglądać drużyny na Ancient, gdzie walka trwała do samego końca. Ostatecznie to formacja za oceanu wygrała 16:12 i wyrzuciła z rozgrywek myszy.

MOUZ vs Complexity – 1:2

  • Inferno – 9:16
  • Nuke – 16:12
  • Ancient – 12:16

To nie koniec emocji na dzisiaj. Na serwerze zameldowali się już gracze FaZe, którzy walczą z czarnym koniem turnieju, czyli mongolskim IHC. Na drugim serwerze o pozostanie w rozgrywkach powalczą gracze Liquid ze Spirit.