Vitality zwycięzcą IEM Rio 2023!

Autor: Filip Woszczek
dupreeh

Przedostatni turniej lanowy w Counter-Strike: Global Offensive dobiegł końca. Po tym, jak Vitality prawie odpadło z turnieju w meczu poprzednim, dziś zyskuje jeszcze lepsze osiągnięcie, pokonując Heroic bez straty mapy.

Ekipa Heroic potrzebowała wielu rund, by w pełni rozwinąć skrzydła na Vertigo, ponieważ to Vitality dominowało pierwszą połówkę wynikiem 7:1. Mimo wszystko udało im się dogonić rywali, kończąc połówkę z 7 rundami na koncie. Wkrótce duńskiej formacji udało się także wyprzedzić zawodników francuskiej organizacji, zdobywając 4 rundy na początku drugiej połowy (11:9). Vitality pozostało skupione, konsekwentnie inkasując punkty w dalszej części mapy, co pozwoliło im zwyciężyć.

Pierwsza połowa na Inferno, czyli mapie wybranej przez Heroic, przebiegała głównie pod dyktando ich przeciwnika. Wkrótce na koncie Vitality widniało 10 rund, więc zdecydowanie była to spora zaliczka na dalszą część meczu. Ekipa Dana apEXa Madesclaire zbyt dużo kombinowała w kluczowej pistoletówce, co skończyło się rundą dla Heroic. Wkrótce można było zobaczyć wyrównanie ze strony Duńczyków (11:11), ale to ich rywale ponownie objęli prowadzenie. Kolejne wyrównanie dał double-kill z AWP od Caspera cadiaNa Møllera. Vitality nie podłamało się jednak po przegranej rundzie, zdobywając kolejne, aż do 16 punktu.

Heroic heroic 02 vv Vitality
Vertigo 13:16, Inferno 12:16

Wygrana Vitality w tym pojedynku to nie tylko okrągłe 100 tysięcy dolarów, ale także zagwarantowanie sobie miejsca na tegorocznym Intel Extreme Masters w Kolonii. Warto również wspomnieć o tytule najlepszego zawodnika turnieju, którym niewątpliwie został Mathieu ‘ZywOo’ Herbaut. Francuski zawodnik przez czas trwania całego turnieju utrzymał rating na poziomie 1.31.