Respawn.pl

W CIS wszystko jest już jasne! Znamy uczestników Majora z tego regionu

Autor: Marcin Kapusta

Zmagania w ramach Intel Extreme Masters Fall CIS 2021 nadal trwają, jednakże znamy już wszystkich uczestników Majora z tego regionu. Nie zabraknie oczywiście Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva i jego Natus Vincere!

Aktualnie fotel lidera w przedmajorowym rankingu dla regionu CIS okupuje Gambit Esports. Nie ma się temu co dziwić, wszak Dmitry “sh1ro” Sokolov i spółka zwyciężyli EPIC CIS League Spring oraz zdobyli srebro podczas StarLadder CIS RMR 2021, gromadząc tym samym na koncie 5819 punktów RMR. Wiceliderem klasyfikacji jest Natus Vincere, które w ostatnim czasie całkowicie dominuje międzynarodową scenę. We wrześniu łupem podopiecznych Andreya “B1ad3-a” Gordenskiya padł 14. sezon ESL Pro League. Ponadto triumf ten spowodował, że zainkasowali również milion dolarów w ramach trzeciej edycji Intel Grand Slam. Ostatnie miejsce na podium zajęło Virtus.pro z dorobkiem 3631 punktów RMR. Popularne “Niedźwiedzie” być może nie są w najwyższej formie, aczkolwiek wicemistrzostwo EPIC CIS League Spring 2021 oraz dotarcie do półfinału IEM Fall wystarczyły, aby zwieńczyć awans na najbardziej prestiżowy turniej CS:GO tego roku.

Ostatnie dwie przepustki do Sztokholmu zgarnęły Spirit i Entropiq. Kolektyw Borisa “magixxa” Vorobieva wywalczył trzecią lokatę podczas StarLadder CIS 2021, czwartą podczas EPIC League Spring oraz piątką podczas IEM Fall. Z kolei reprezentanci czeskiej organizacji swój awans zawdzięczają głównie występom podczas wyżej wspomnianego Intel Extreme Masters, wszak dotarli aż do półfinału. W nim co prawda uznali wyższość Gambit Esports, ale i tak zainkasowali na swoje konto podczas 2000 punktów RMR.

Przedmajorowy ranking dla regionu CIS prezentuje się w sposób następujący:
Zajęta lokataZespółIlość punktów
1. miejsceRosja Gambit Esports5819
2. miejsceRosja Natus Vincere5711
3. miejsceRosja Team Spirit5405
4. miejsceKazachstan Virtus.pro3631
5. miejsceRosja Team Entropiq3131
6. miejsceKazachstan K232575
7. miejsceRosja forZe2450
8. miejsceUkraina Akuma1120
9. miejsceBialorus Nemiga Gaming192
10. miejsceRosja Espada (już nieistnieje)60

Oprócz wyżej wspomnianych drużyn, na Majora zakwalifikowało się już również Renegades, które wręcz zdominowało region Australii i Oceanii. Aktualna lista uczestników PGL Major Sztokholm 2021 wygląda następująco:

Rosja Gambit Esports (faza legend)Rosja Natus Vincere (faza legend)Rosja Team Spirit (faza pretendentów)
Kazachstan Virtus.pro (faza pretendentów)Rosja Team Entropiq (faza pretendentów)Australia Renegades (faza pretendentów)