Respawn.pl

W CS:GO z okazji 10-lecia dojdzie do zmiany w turniejowej puli map?

Autor: Michał Maćkowski
Tuscan, CS:GO

Już w sierpniu, a dokładnie 21 CS:GO będzie obchodziło swoje 10 urodziny. Wiele na to wskazuje, że deweloperzy szykują zmiany w grze, o czym sugeruje wiele przecieków. Nie wykluczone, że dojdzie także do zmiany w turniejowej puli map.

Dokładnie 21 sierpnia 2012 roku świat ujrzał nową odsłonę Counter Strike, a dokładnie CS:GO produkcji Valve. Od tamtej pory gra napisała wiele fantastycznych historii, o których moglibyśmy rozmawiać godzinami!  Już niecały miesiąc do gry najprawdopodobniej zawita wielka aktualizacja, która przyniesie sporo nowości.

Jedną z nowości być może będzie zmiana w puli map trybu turniejowego, gdzie sami gracze domagają się nowości. Ostatnia zmiana, jaka zawitała do puli map, była sceptycznie przyjęta przez społeczność. Przypomnijmy, że w maju zeszłego roku miejsce lubianego Train’a zajął Ancient, który na początku budził sporą ciekawość, lecz z czasem borykał się z kolejnymi problemami i musiał przejść nieco zmian. Mimo to mapa nadal jest jedną z najrzadziej wybieranych map.

Zmiana puli map z okazji 10 urodzin CS:GO?

Z okazji 10-lecia CS:GO do gry najprawdopodobniej zawitają nowe mapy, w tym długo wyczekiwany Tuscan, o którym pisaliśmy już kilka razy. Nie wykluczone, że mapa wkroczy do gry i od razu wskoczy do puli map trybu turniejowego, co mogłoby sporo namieszać. Wiemy jednak, że gracze, twórcy i deweloperzy testują mapę i cały czas ją ulepszają. Co ciekawe według znanego na Twitterze Gabe_Follower, który patrzy na ręce deweloperom, wiemy, że ostatnio w grze testowany był właśnie de_tuscan i co ciekawe inna mapa de_prime.

Tajemniczy plakat

Co ciekawe, na Twitterze znany komentator James Bardolph umieścił zdjęcie z plakatu na jednej z ulic, gdzie napisane jest wprost – nowa mapa nadchodzi. Zdjęcie obiegło społeczność CS:GO i rozpoczęło gorąca dyskusję, która z map powinna pożegnać się z pulą map. Tutaj zdania są podzielone i nie wiemy, czym Valve będzie się kierować przy wyborze. Najrzadziej graną mapą nadal jest Ancient, jednak wielu przejadł się już Mirage czy Dust2. To jednak nie możemy zapominać, że nadal w grze dostępny jest po reworku Cache, za którym także część społeczności tęskni.