Respawn.pl

W jakie gry musisz zagrać na Nintendo Switch?

Autor: Partner serwisu

Firma Nintendo od dawna stawia na gry niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Bardzo często są to też tytuły niedostępne nigdzie indziej. W Polsce jeszcze do niedawna konsole Nintendo nikogo za bardzo nie interesowały. Zmieniło się to dopiero niedawno, za sprawą Switcha. Dlatego poniżej przedstawiony zostanie subiektywny ranking tytułów, które klasyfikują się jako 15 najlepszych gier na Nintendo Switch, z którymi każdy gracz powinien się zapoznać. Przy czym zaznaczamy, że żadna propozycja nie zostanie numerka, gdyż trudno przyporządkować konkretną cyferkę tak różnym grom.

Najlepsze gry z serii single player

Jako pierwszy tytuł z pewnością trzeba wymienić The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gra startowa na Nintendo Switch i pozycja która do teraz przez wielu uważana jest za najlepszą grę na wcześniej wspomnianą konsolę.

Graczom, którzy uwielbiają spędzać długie godziny przy jednym tytule z pewnością spodoba się Fire Emblem: Three Houses – taktyczny rpg wydany w stylu anime. Przy czym należy pamiętać, że jest to tytuł japoński, co charakteryzuje go do dość specyficznym podejścia do tematu. Dlatego często gry z kraju kwitnącej wiśni klasyfikowane są jako odrębny gatunek – jrpg. Więc wszystkim fanów tego gatunku jak i tych, którzy pragną zapoznać się z nim bliżej polecana jest trylogia Xenoblade Chronicles, którą wyróżnia niezwykła, wciągająca fabuła. Miłośnikom gier z ciekawą historią z pewnością spodoba się też Triangle Strategy jak i wcześniejsza gra od tego samego studia – Octopath Traveler. W tym rankingu nie może również zabraknąć Pokemonów. Każdy o nich słyszał i każdy w jakiś sposób miał z nimi styczność. Dlatego warto zapoznać się bliżej z Pokemon Arceus. Tytułem, który przy odrobinie wysiłku pozwoli złapać wszystkie stworki bez konieczności wymiany z innymi graczami i który stawia na zupełnie nowe wyzwania.

 

Kooperacyjna forma rozrywki

Gry to nie tylko forma zabawy dla jednego gracza. Można się świetnie bawić z rodziną, czy znajomymi. Taką możliwość daje chociażby Mario Kart 8 Deluxe, który pozwala ścigać się całej rodzinie na podzielonym ekranie. Zabawną propozycją na spędzenie czasu z przyjaciółmi może być też Super Mario Party stanowiące połączenie klasycznej gry planszowej z serią mini gierek.

Dla osób, które pragną spędzić z dzieckiem czy partnerem więcej czasu na kanapie z jednym tytułem polecany jest Yoshi’s Crafted World będący uroczą platformówką niewymagającą wielkich umiejętności. Z kolei bardziej hardkorowi gracze powinni spróbować swoich sił w Splatoon 2, gdzie gracze toczą ze sobą walkę za pomocą różnokolorowych farb.

 

Gry też rozwijają!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że gry wideo mogą też człowieka rozwijać. Świetnie dowodzić tego mogą takie pozycje jak Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix i Cadence of Hyrule, które rozwijają poczucie rytmu gracza. Z kolei 1, 2 Switch będące tytułem startowym pomaga ćwiczyć szybkość reakcji, przy okazji dostarczając masy uciechy nawet dwóm graczom jednocześnie! A Ring Fit Adventure podczas dobre zabawy pozwoli zadbać o doskonałą figurę i świetną kondycję. Z kolei Bayonetta 2 proponuje nie tylko ciekawą rozgrywkę, ale również pozwala ćwiczyć koordynację psychoruchową. Doskonale widać, że gry nie tylko zapewniają nie tylko doskonałą rozrywkę ale również rozwijają. Dlatego wiemy, że każdy znajdzie dla siebie choć jeden tytuł z tych 15 najlepszych gier na Nintendo Switch przez nas zaprezentowanych.