Respawn.pl

Walka streamerów na HIGH League 4! Poznaliśmy przeciwnika Holaka

Autor: Krzysztof Sarna

Czwarta gala HIGH League zbliża się do nas coraz to większymi krokami. Już 17 września w Arenie Gliwice dojdzie do walki streamerów. W klatce naprzeciwko siebie nie tylko staną, ale także skrzyżują rękawice Jakub “Holak” Krawczyk-Holak oraz Jakub “Kubx” Świtała. To właśnie o tym drugim poinformowała dziś oficjalnie organizacja.

Tym samym na czwartej edycji HIGH League dojdzie do pojedynku streamerów. Swoją drogą to już nie pierwszego, ponieważ podczas HL2 byliśmy świadkami pojedynku z udziałem Macieja “Zonego” Zoniuka i Norberta “Disa” Gierczaka. Przypomnijmy, że w ostateczności to drugi z panów okazał się lepszy. W Gliwicach dojdzie do kolejnej walki debiutantów.

Świtała ma dziewiętnaście lat i jest graczem Fornite’a, a zarazem jednym z najpopularniejszych polskich streamerów. Przywdziewał m.in. barwy Centric Gaming. Występował także na największych turniejach esportowych, podczas których odnosił liczne sukcesy. Dwukrotnie kończył rywalizację podczas finałów Fornite Championship Series w pierwszej piątce.

CZYTAJ TAKŻE: Nervarien: W pierwszych dwóch latach streamowania dokładałem więcej niż zarabiałem

Na Twitchu obserwuje go 340 tysięcy widzów. Filmy z jego udziałem są oglądane w setkach tysięcy razy. Cieszy się dużą popularnością także na Twitterze, co zaowocowało przy podpisaniu umowy z HL. Kubx był jednym z najczęściej wymienianych zawodników w komentarzach, w których fani wymieniali zawodników, których chcieliby zobaczyć w klatce. Do debiutu w MMA przygotowuje się już w warszawskim Uniqu.

Zmierzy się on z Holakiem, który również jest streamerem i graczem. Przez długi czas był członkiem Xayoo Industries. Na Twitchu jest obserwowany przez ponad 160 tys. widzów. Krawczyk-Holak gra m.in. w Fortnite’a, VALORANTA i CS:GO. Cieszy się sporą popularnością w innych mediach społecznościowych, ponieważ na Twitterze ma blisko 80 tys. followersów, podczas gdy na Instagramie jest to 150 tysięcy.

Holakowi towarzyszyły ostatnio olbrzymie kontrowersje. Opuścił XI i opublikował na ten temat film, w którym mocno skrytykował kolegów z dawnego teamu. Podczas konferencji prasowych i “Rundek” będzie miał możliwość, aby szerzej wypowiedzieć się na te intrygujące kwestie.

Pojedynek odbędzie się na zasadach MMA w limicie trzy rundy po trzy minuty.

Aktualna karta walk gali HIGH League 4 prezentuje się następująco:

  • Natalia “Natsu” Karczmarczyk vs. Lexy Chaplin – walka o pas mistrzowski
  • Artur “Szpila” Szpilka vs. Denis “Bad Boy” Załęcki
  • Mateusz “Mini Majk” Krzyżanowski vs. TBA – walka o pas mistrzowski
  • Amadeusz “Ferrari” Roślik vs. Paweł “Scarface” Bomba
  • Jakub Nowaczkiewicz vs. TBA
  • Jakub “Holak” Krawczyk-Holak vs. Jakub “Kubx” Świtała
  • Jose “Josef Bratan” Simao vs. TBA